Fotbal - online přenos FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha, 11. září 2021 19:00, Doosan Arena, Plzeň - aktualizováno:

Plzeň

Sparta

3 : 2

(2:1)

• To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku sobotního večera se s vámi loučím a u dalších přenosů z plzeňské Doosan Arény se opět budu těšit, na shledanou.
  • Plzeň se tak dostává v tabulce FOTUNA:LIGY zpět na první místo. Aktuálně má Viktoria náskok dvou bodů právě na pražskou Spartu. Čtvrtá Slavia zaostává o pět bodů, nicméně ta má ještě dvě utkání k dobru.
  • Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 9:5. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:15.
  • Je dobojováno. Pavel Vrba při svém návratu prohrává se svou Spartou 2:3. Viktoria se dostala do dvoubrankového vedení již v prvním poločase, když přesně pálili Beugueal s Mosquerou. Hosté krátce před odchodem do šaten ještě dokázali zásluhou Karlossona zkorigovat stav. Nicméně očekávaný tlak Sparty se ve druhém poločase nedostavil, ba naopak. Plzeň si poctivě bránila svůj náskok, který ještě parádní ránou navýšil, při svém debutu v Doosan Aréně, Jan Sýkora. Pražané už stačili jen zásluhou Drchala snížit vyrovnat už nestihli.
  • Konec zápasu.
  • Václav Drchal neprocpal přes soupeře balon do vápna, hráč Sparty navíc ani nevybojoval rohový kop. To vše se dělo již v poslední minutě nastaveného času.
  • Viktoria se snaží šetřit čas na útočné polovině a zatím se jí to víceméně daří. Navíc Sparta fauluje uprostřed hřiště, takže se zase několik vteřin hrát nebude.
  • Nepřesný centr Sparty skončil přímo v rukavicích Jindřicha Staňka, Spartě se pomalu začíná krátit čas.
  • Žlutá karta
    Žlutou kartu dostává Matěj Hybš (FC Viktoria Plzeň).
  • Střídání
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Dominik Janošek, přichází Luděk Pernica.
  • Tomáš Chorý mohl rozhodnout, obrana Sparty poslala na Nitu špatnou malou domů, nicméně vytáhlý útočník Viktorie se k míči nakonec nedostal.
  • Pavel Šulc byl faulován uprostřed hřiště a Viktoria pochopitelně s rozehrávkou vůbec nepospíchá.
  • Hlavní rozhodčí Ondřej Berka přidá nad rámec hrací doby rovnou šest minut.
  • Rozběhla se nám poslední minuta normální hrací doby, odkopávat od své branky se chystá Jindřich Staněk.
  • Jenom to v hledišti zahučelo poté co Jindřich Staněk vyboxoval míč mimo své pokutové území.
  • Autor druhé trefy Václav Drchal tentokrát centroval z pravé strany a Pavel Bucha jeho centr odrazil na rohový kop.
  • Hlavní rozhodčí znovu celou situaci ještě zkoumal s videorozhodčím, nicméně i tady bylo vše v pořádku a branka platí.
  • Gól
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tak přece jen to ještě bude drama. Haraslín se dokázal prodrat k centru přes Havla, Staněk balon vyrazil pouze k volnému VÁCLAVU DRCHALOVI, který neměl problém poté dostat míč do brány.
  • Důležité
    Velká šance domácích. Bucha míč rozehrál na levou stranu, kam si nabíhal Matěj Hybš,. jeho následný centr poslal Chorý těsně vedle brány.
  • Adam Karabec rozehrál rohový kop, leč nejvýše do vzduchu se dostal domácí kapitán Lukáš Hejda, který míč odhlavičkoval do bezpečí.
  • Střídání
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Matěj Polidar.
  • Viktoria ušetřila střídáním další cennou minutu, Spartě se momentálně krátí čas vysokou rychlostí. Jhon Mosquera je během obcházení stadionu hlasitě vytleskán.
  • Střídání
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Matěj Hybš.
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jean-David Beauguel, přichází Tomáš Chorý.
    Žlutou kartu dostává Lukáš Štetina (AC Sparta Praha).
  • Nita šel ven z brány a míč dokázal vyboxovat. Sparta poté rozjela rychlou akci, nicméně ta skončila na Pavlu Šulcovi, který se zaskvěl parádním obranným zákrokem.
  • Navíc hosté se nemohou dostat ani k balonu, Viktoria bude rozehrávat rohový kop.
  • Sparta má deset minut, plus nějaké nastavení, aby se zápasem ještě něco provedla, nicméně zatím to tak nevypadá, jelikož s míčem operují na útočné polovině domácí hráči.
  • Hosté ztratili balon u hostující střídačky a Pavel Vrba jen hodil rukama. Jeho návrat do Štruncových Sadů zatím neprobíhá dle jeho přání.
  • Filip Kaša rozehrál volný přímý kop dlouhým balonem na Beauguela, ten byl ovšem dobře pokrytý a míč poté jen opustil hrací plochu.
  • S Hanckem to nevypadá příliš dobře, bek Sparty se za čáru dopravil jen za pomoci lékařů, přesto hráč Pražanů bude pokračovat v zápase.
  • Střídání
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Michal Sáček, přichází Václav Drchal.
  • David Hancko se opět dral do střeleckého zakončení, nicméně čistou stopku mu vystavil Pavel Bucha. Hostující hráč poté znovu zůstává ležet na trávníku a tentokrát již k němu běží kluboví lékaři.
  • Jean-David Beauguel ač má rychlé nohy, tento pas už doběhnout nedokázal. Nita bude odkopávat od své branky.
  • Pavel Šulc se okamžitě zapojil do hry a jeho parádní ránu z hranice vápna vyrazil Nita nad bránu. Nicméně gól by ani tak neplatil, pomezní poté odmával ofsajd.
  • Střídání
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Aleš Čermák.
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Pavel Šulc.
  • Nová akvizice na hřišti, ale i v celé české FORTUNA:LIZE, Lukáš Haraslín udělal kličku na střed hřiště a jeho následnou ránu u pravé tyče kryl Staněk.
  • Na zemi tentokrát zůstává David Hancko, nicméně vypadá to, že krajní bek Sparty bude v pořádku i bez ošetření.
  • Dnešní utkání sleduje 10584 diváků.
  • Hra se začíná čím dál více kouskovat, což naplno vyhovuje domácímu mužstvu. Nyní se ovšem do zajímavé pozice dostal Adam Hložek, nicméně míč netrefil dle svých představ.
  • Radim Řezník se snažil u rohového praporku vybojovat rohový kop, nicméně výsledkem je pouze aut, ale pro hostující mužstvo.