https://www.irozhlas.cz/sport/ms-fotbal/2022 - online přenos Anglie - USA, 25. listopadu 2022 20:00, Al Bayt Stadium, Al Khor - aktualizováno:

Anglie

USA

0 : 0

(0:0)

• To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
  • Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:15.
  • Dnešní utkání branku nepřineslo a ve skupině B je tak stále vše otevřené.
    První poločas byl o něco atraktivnější. Už v 10. minutě se ovšem Harry Kane dostal do velké šance, ovšem jeho pokus zblokoval Zimmerman, Následně se do hry dostali Američané. Ve 25. minutě měl Weston McKennie šanci skórovat po centru z pravé strany, ale uvnitř vápna přestřelil svatyni Pickforda. Ve 33. minutě se Christian Pulisic dostal ke střele, ale ta otřásla horní tyčí. V nastaveném čase se Matt Turner musel protáhnout po slibné střele Mounta. Ve druhé části zápasu se hrálo příliš obezřetně a jediná šance nakonec přišla v nastavení. Harry Kane se dostal ke hlavičce po centru z volného kopu, ale tu poslal vedle.
  • Konec zápasu.
  • Důležité
    Harry Kane mohl rozhodnout o osudu tohoto utkání, neboť se po centru Shawa dostal ke hlavičce, ale v dobrém postavení zakončil několik metrů vedle tyče!
  • Jordan Henderson byl zfaulován Christianem Pulisicem. Hlavní rozhodčí Sáez ovšem dnes nevytáhl ani jednu žlutou kartu.
  • Pravá straně se Američanům hodně otevřela, ale přízemní centr Shaquella Moorea skončil jen u soupeře.
  • Harry Maguire opět získal míč a následně se snažil vyslat dopředu Kanea, ovšem obrana USA si poradila.
  • Po dlouhé době se ofenzívy Anglie rozeběhly a Marcus Rashford dostal trochu prostoru, ovšem jeho zakončení zpoza vápna skončilo v moci Matta Turnera. První střela na bránu ve druhé půli.
  • Znovu je k vidění velmi pomalá rozehrávka domácího mužstva, které drží míč v obranné formaci.
  • Luke Shaw poslal centr do vápna, na který si sbíhal Harry Maguire, ale Tim Ream odkopl míč do bezpečí a posléze se Anglie dopustila faulu.
  • Následně byl Jack Grealish zfaulován a domácí celek tak bude rozehrávat volný kop z levé strany.
  • Angličanům se nedaří vymyslet něco smysluplnějšího a opět přichází zbytečná ztráta po přihrávce středu hrací plochy.
  • Střídání
    Střídání v týmu USA:
    ze hřiště odchází Timothy Weah, přichází Giovanni Reyna,
    ze hřiště odchází Haji Wright, přichází Josh Sargent.
  • Shaquell Moore byl u míče později, než Luke Shaw a dopustil se tak nedovoleného zákroku.
  • Jordan Henderson poslal vysoký centr naslepo a i když se k němu snažil dostat Harry Kane, tak jej do rukou chytil Matt Turner.
  • Potom co Američané získali míč se Timothy Weah rozbíhal po pravém křídle, ale Harry Maguire opět předvedl skvělý zákrok skluzem. Dnes se anglickému stoperovi opravdu daří.
  • Nyní si Harry Maguire s Johnem Stonesem vyměnili snad deset přihrávek, což už se divákům příliš nelíbilo. Posléze byl Jack Grealish zfaulován.
  • Christian Pulisic se nabídl na zpětnou přihrávku do vápna, ale balón utekl do zámezí a následuje další rozehrávky od svatyně Anglie.
  • Střídání
    Střídání v týmu Anglie:
    ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Marcus Rashford.
  • Střídání
    ze hřiště odchází Sergiño Dest, přichází Shaquell Moore,
    ze hřiště odchází Weston McKennie, přichází Brenden Aaronson.
  • Antonee Robinson si opět skvěle poradil se Sakou, který se snažil něco vymyslet, ale Anglii se v ofenzivní části nedaří.
  • Harry Maguire se snažil o nákop za obranu, ale na ten žádný z útočníků nezareagoval.
  • Anglie po vystřídání diktuje tempo hry, ale zatím je to jen motání se na polovině soupeře.
  • Jack Grealish si vynutil odpískání faulu na jeho osobu od Sergiña Desta. Anglie rozehrála na levou stranu právě přes Grealishe, jenž hledal Kanea, ale ten se neprocpal přes obránce.
  • Sergiño Dest se skvěle probíjel po pravé straně, ale Luke Shaw mu vystavil stopku. Následně Anglie získala autové vhazování.
  • Jack Grealish se snažil protancovat do šestnáctky z levého křídla, ale nakonec mu míč utekl od nohou.
  • Luke Shaw centroval do pokutového území z levé strany, ale míč končí jen na hlavě soupeře.
  • Střídání
    ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Jack Grealish,
    ze hřiště odchází Jude Bellingham, přichází Jordan Henderson.
  • Hosté drželi míč na své polovině, ale následně přišel nepřesný nákop, jenž skončil za bránou Pickforda.
  • Dvakrát po sobě to domácí zkoušeli po pravé straně přes Saku, ale jeho přihrávka skončila v moci gólmana.
  • Ani tentokrát ale standardní situace nepřinesla nějakou vážnější situaci a Raheem Sterling byl posléze zfaulován Destem.
  • Christian Pulisic poslal točený centr na zadní tyč, ale Jordan Pickford jej vytáhl mimo tři tyče a následuje další roh.
  • John Stones nyní zblokoval centr z levé strany a USA má další rohový kop.
  • Je na čase, aby Gareth Southgate sáhl do sestavy, protože Američané pokračují v nátlaku a nejsou daleko od úvodní branky tohoto utkání.
  • Sergiño Dest sebevědomě navedl míč na střed, kde jej posunul Pulisicovi, ale jeho zakončení bylo zblokováno Maguirem, který nyní drží defenzívu Anglie.
  • A také napotřetí řeší situaci Harry Maguire, který odhlavičkoval balón. Anglie tak momentový tlak soupeře přežila, ale rozhodně dnes není lepším týmem.
  • Harry Kane musel vypomoct svému týmu a USA má třetí rohový kop v krátké době. Míč si opět staví Christian Pulisic.
  • Znovu se hosté dostali dopředu a vybojovali další rohový kop. Pulisic znovu poslal nebezpečný centr na hranici malého vápna, ale Harry Maguire odhlavičkoval balón i tentokrát.
  • A právě Christian Pulisic se postaral o skvělý centr, jenž letěl na zadní tyč, kde si sbíhal Walker Zimmerman, ale Harry Maguire předvedl velmi důležitou hlavičku a odvrátil balón do bezpečí.