MS fotbal 2022 - online přenos Nizozemsko - Argentina, 9. prosince 2022 20:00, Lusail Iconic Stadium (Lusail) - aktualizováno:

Nizozemsko

Argentina

2 : 2

(0:1)

• Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek pátečního večera.
  • Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 1:6. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 1:2.
  • Dost možná nejlepší utkání na dosavadním světovém šampionátu je u konce, Argentina se raduje z postupu do semifinále, poté co porazila Nizozemsko 3:2 po pokutových kopech.

V prvním poločase se hrál dosti opatrný fotbal z obou stran, ale aktivnější byli přeci jen Argentinci, kteří se také po zásluze dostali do vedení. Ve 35. minutě našel Messi nádhernou přihrávkou Nahuela Molinu a ten tváří v tvář Noppertovi nezaváhal a překonal ho. Nizozemsko mělo několik standardních situací, ale ještě se nedostalo k žádné střele na branku.

Vypadalo to, že Argentina směřuje za jasným postupem, v 73. minutě poslal Argentince do vedení gólem 2:0 z penalty Lionel Messi. Nizozemci se snížení dočkali v 83. minutě, kdy se prosadil hlavou střádající Wout Weghorst. Nastavovalo se deset minut a v samotném závěru nastaveného času se přeci jen Nizozemci dočkali vytouženého vyrovnání. Opět se prosadil Wout Weghorst, který se prosadil po chytře rozehrané standardní situaci.

První prodloužení nic zajímavého nepřineslo, v tom druhém si Argentinci vytvořili několik zajímavých šancí, Fernández dokonce trefili tyč. Nakonec rozhodly o postupu Argentiny pokutové kopy. V semifinále se Argentina utká s Chorvatskem.
  • Konec zápasu.
  • Žlutá karta
    Kromě Dumfriese obdržel kartu žluté barvy ještě Noa Lang, pro něj to byla ovšem první.
  • Denzel Dumfries neunesl porážku a po ukončení zápasu inkasoval za řeči směrem k rozhodčímu druhou žlutou, a tedy červenou kartu.
    Žlutá karta pro tým Nizozemsko (Denzel Dumfries).
  • Lautaro Martínez penaltu proměňuje a posílí Argentinu do semifinále mistrovství světa!
  • Luuk de Jong těžký moment ustál a penaltu proměnil. Pokud ale teď Noppert nechytí, Argentina postoupí.
  • Enzo Fernández penaltu neproměňuje! Netrefil branku!
  • Wout Weghorst poslal Martíneze k opačné tyči a střelou po zemi se prosadil a snížil na 2:3. Pokud ale další penaltu Argentina promění, tak postoupí.
  • Noppert si znovu vybral opačnou stranu, takže také Gonzalo Montiel penaltu proměnil a Argentina vede 3:1.
  • Emiliano Martínez zůstal stát na místě a Teun Koopmeiners svou penaltu proměnil. Nizozemsko ještě žije.
  • Leandro Paredes se prosazuje prudkou a dobře umístěnou střelou k tyči a Argentina vede v penaltách 2:0.
  • Ani Steven Berghuis penaltu neproměňuje a Nizozemsku se rázem prodloužení velmi vzdaluje!
  • Lionel Messi penaltu proměňuje! Počkal si na pohyb Nopperta a pak míč poslal bez problému do branky.
  • Virgil van Dijk penaltu neproměňuje, Lautaro Martínez jeho střelu dokázal vyrazit!
  • Střílení penalt začíná.
  • Jsou tu penalty. Začínat bude Nizozemsko a jmenovitě Virgil van Dijk.
  • Druhé prodloužení skončilo.
  • Důležité
    Po dalším rohovém kopu střílel z dálky Enzo Fernández a trefil tyč Noppertovy branky! Obrovská smůla pro Argentinu.
  • Di Maria kroutil rohový kop přímo do branky, ale to Nopperta nepřekvapilo.
  • Znovu se do zakončení dostal v prodloužení Lionel Messi, jeho střelu však na rohový kop srazil Lang.
  • Důležité
    Na druhé straně pak vyslal jedovatou střelu na branku Nizozemska Lautaro Martínez a Andries Noppert musel předvést výborný zákrok, aby míč vyrazil.
  • Messi ztratil míč a Nizozemsko šlo do protiútoku. Centr z pravé strany nakonec směřoval na Weghorst, ale našel jen Emiliana Martíneze.
  • Po dlouhé době se dostali na útočnou polovinu také Nizozemci. Lang centroval před branku, ale našel jen Martíneze, který nadvakrát zkrotil míč.
  • K hlavičce se dostal Germán Pezzella, ale poslal míč pouze nad břevno nizozemské branky.
  • Také další rohový Nizozemci ubránili, ale budou čelit ještě jednomu. Jsou teď opravdu pod velkým tlakem.
  • Důležité
    Po dalším rohovém kopu zakončoval zpoza vápna Enzo Fernández a jeho tečovaná střela málem skončila v brance. Zastavil ji jen skvělý Noppertův zákrok.
  • Nizozemci ubránili i následný rohový kop Argentiny, ale modrobílí zůstávají i nadále v tlaku.
  • Důležité
    Fernández našel skvělou přihrávkou ve vápně Lautara Martíneze, a ten mohl být za hrdinu. Jenže svým zakončením trefil jen van Dijka do hrudi.
  • Střídání
    Střídání v týmu Nizozemsko:
    ze hřiště odchází Cody Gakpo, přichází Noa Lang.
  • Po standardce zakončoval z voleje Luuk de Jong, ale jeho střelu dokázala obrana Argentiny zablokovat a stejný osud potkal i de Jongovu dorážku.
    Germán Pezzella dostává za hodně ostrý faul žlutou kartu a Nizozemsko bude zahrávat standardní situaci.
  • Střídání
    Střídání v týmu Argentina:
    ze hřiště odchází Lisandro Martínez, přichází Ángel Di María.
  • Míč se na chvíli dostal do vápna Nizozemska, ale Enzo Fernández se k němu nedostal, Nizozemci razantně odkopli míč do bezpečí.
  • Po rozehrávce standardní situace se dostal ke střele Lionel Messi, ale tato jeho rána nebyla vůbec přesná.
    Gonzalo Montiel dostává za nesportovní chování žlutou kartu, a i kdyby Argentina postoupila do semifinále, jeho se týkat nebude.
  • Andries Noppert chtěl původně čekat, až míč doskáče do vápna, aby ho mohl chytit do rukou, balón měl ale trochu jiný směr, tak ho pak raději odkopl do autu.
  • Gakpo chtěl najít svou hlavičkou Luuka de Jonga, ten se však zapomněl v ofsajdovém postavení.