Bílkovi se návrat na Letnou nepovedl. Tvořiví hráči chybí jemu i celému českému fotbalu

Ani bývalý trenér národního týmu zatím Jihlavě neumí pomoct. Fotbalisté z Vysočiny jsou jako jediní v nejvyšší soutěži nadále bez vítězství. V desátém kole prohráli 0:3 v Praze se Spartou. Jihlavskému kouči Michalu Bílkovi se tak nepovedl návrat na Letnou, kde ho tak dobře znají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Bílek | Foto: Jan Kodet

Na Spartě se nekonalo žádné velkolepé přivítání ztraceného syna, který tu válel hlavně ve druhé polovině 80. let a před devíti lety coby trenér získal se Spartou vítězství v lize i v poháru v jedné sezoně.

To i sám muž kamenné tváře projevil na Letné víc emocí než pražské publikum. „Něco jsem tady prožil a vždycky se sem těším, ale pocity po zápase mám hodně špatné,“ mrzel Bílka výsledek 0:3. Šestá letošní porážka nic nezměnila na tom, že je Vysočina stále na předposledním místě ligové tabulky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Letnou se vždycky těším, přiznal kouč jihlavských fotbalistů Michal Bílek, kteří v Praze prohráli 0:3 a jsou v lize předposlední

Coby fotbalista i kouč zná Bílek stadion Sparty i ze zápasů národního týmu. Teď si po delší době trenérského půstu zase užívá svérázné nálady a vůně fotbalové šatny, ale k mezinárodním rozměrům, na které býval zvyklý, to má v zachraňující se Jihlavě dost daleko.

„Český fotbal jsem sledoval, i když jsem netrénoval. Chybí tady tvořiví hráči typu Rosického, i když to je výjimečný hráč. Obecně postrádáme fotbalisty s dobrou kopací technikou, fotbalovým myšlením, finální přihrávkou, jako má třeba Sparta v Bořku Dočkalovi. Takových hráčů je málo,“ říkal Bílek.

Podotkl také, že v příštích týdnech čekají Jihlavu zápasy, v nichž musí bodovat, a to hlavně před vlastním publikem. V nich se prý ukáže, jak silné mužstvo Vysočina má. Coby kouč v Jihlavě stále čeká na první vítězství. Na záchranu ztrácí jeho tým po třetině soutěže pět bodů.

Jan Kaliba, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme