Bílkovi se návrat na Letnou nepovedl. Tvořiví hráči chybí jemu i celému českému fotbalu

Ani bývalý trenér národního týmu zatím Jihlavě neumí pomoct. Fotbalisté z Vysočiny jsou jako jediní v nejvyšší soutěži nadále bez vítězství. V desátém kole prohráli 0:3 v Praze se Spartou. Jihlavskému kouči Michalu Bílkovi se tak nepovedl návrat na Letnou, kde ho tak dobře znají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Bílek | Foto: Jan Kodet

Na Spartě se nekonalo žádné velkolepé přivítání ztraceného syna, který tu válel hlavně ve druhé polovině 80. let a před devíti lety coby trenér získal se Spartou vítězství v lize i v poháru v jedné sezoně.

To i sám muž kamenné tváře projevil na Letné víc emocí než pražské publikum. „Něco jsem tady prožil a vždycky se sem těším, ale pocity po zápase mám hodně špatné,“ mrzel Bílka výsledek 0:3. Šestá letošní porážka nic nezměnila na tom, že je Vysočina stále na předposledním místě ligové tabulky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Letnou se vždycky těším, přiznal kouč jihlavských fotbalistů Michal Bílek, kteří v Praze prohráli 0:3 a jsou v lize předposlední

Coby fotbalista i kouč zná Bílek stadion Sparty i ze zápasů národního týmu. Teď si po delší době trenérského půstu zase užívá svérázné nálady a vůně fotbalové šatny, ale k mezinárodním rozměrům, na které býval zvyklý, to má v zachraňující se Jihlavě dost daleko.

„Český fotbal jsem sledoval, i když jsem netrénoval. Chybí tady tvořiví hráči typu Rosického, i když to je výjimečný hráč. Obecně postrádáme fotbalisty s dobrou kopací technikou, fotbalovým myšlením, finální přihrávkou, jako má třeba Sparta v Bořku Dočkalovi. Takových hráčů je málo,“ říkal Bílek.

Podotkl také, že v příštích týdnech čekají Jihlavu zápasy, v nichž musí bodovat, a to hlavně před vlastním publikem. V nich se prý ukáže, jak silné mužstvo Vysočina má. Coby kouč v Jihlavě stále čeká na první vítězství. Na záchranu ztrácí jeho tým po třetině soutěže pět bodů.

Jan Kaliba, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme