Díky dvěma proměněným penaltám Komličenka Liberec remizoval se Slováckem 2:2

Fotbalisté Slovácka vedli v 15. ligovém kole nad Libercem 2:0 díky trefám Francise Koného a Filipa Hlúpika. Své vedení však ztratili, když Rus Nikolaj Komličenko proměnil dvě penalty a zařídil tak remízu 2:2. Oba celky hrály asi dvacet minut v deseti hráčích, Slovácko dokonce dohrávalo v devíti.

Brankář Slovácka Milan Heča

Brankář Slovácka Milan Heča | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

První gólová šance se naskytla Slovácku. Petr Reinberk mohl využít chyby Slovanu, ale proti jeho střele z pravé strany, kdy přeloboval brankáře Martina Dúbravku, stihl zakročit Lukáš Pokorný a zastavil balón na brankové čáře a vypomohl tak Dúbravkovi.

Jako první šli do vedení hosté, kteří využili chyby v liberecké obraně. Lukáš Pokorný zpracoval balón přímo pro Francise Koného, který hlavičkoval nad bránu. Po přestávce mohl srovnat Nikolaj Komličenko, ale pálil nad břevno. V pětapadesáté minutě ale zvyšoval stav na 2:0 Filip Hlúpik, který se dostal do samostatného úniku a zakončil k tyči. Do tříbrankového vedení mohl Slovácko poslat Hlúpik, ale vysoko přestřelil bránu.

Pokutový kop využil na druhé straně Rus Nikolaj Komličenko a snížil na 1:2. V osmašedesáté minutě měl Liberec znovu pokutový kop, který proměnil opět Komličenko střelou na opačnou stranu než v prvním případě a bylo srovnáno. Ve stejné minutě oslabil Slovácko Milan Kerbr, který si zřejmě neodpustil poznámku k rozhodčím. O dvě minuty později si červenou kartu vysloužil liberecký Egon Vůch.

Ondřej Karafiát se ještě pokusil ohrozit branku Slovácka, ale Milan Heča stihl ránu vytěsnit. V první minutě nastavení šli dokonce hosté po Daníčkově druhé žluté kartě do devíti, ale bod už udrželi.

15. kolo první fotbalové ligy:
Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 2:2 (0:1)
Branky: 66. a 69. obě z pen. Komličenko - 29. Koné, 55. Hlúpik. Rozhodčí: Nenadál - Koval, Kubr. ŽK: Vůch - Daníček, Reinberk, Rada, Košút, Heča. ČK: 71. Vůch - 69. Kerbr, 90.+1 Daníček. Diváci: 2770

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít