Díky projektu Můj fotbal se stali hráči Poděbrad a Velimi televizními hvězdami

Fotbal rozhodně není jejich zaměstnáním, pouze koníčkem, kdekdo by řekl, že hrají „pralesní ligu“, přesto dnes byli tak trochu za hvězdy. Řeč je o hráčích týmů Velimi a Poděbrad. Právě tato mužstva absolvovala zápas I. A třídy skupiny B Středočeského kraje, a díky projektu Můj fotbal se dostala na televizní obrazovky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: CC0 Public domain

Jindy se tu na zápas dostanete zadarmo, v neděli zaplatili diváci u pokladny za dva lístky 60 korun. Tahle akce má zkrátka v mnoha ohledech ligové parametry, i když místo posezení na tribuně si tu divák devadesát minut postojí u plůtku ohraničující hřiště.

Zřejmě ještě nikdy nebylo ve Velimi na zápas I. A třídy tolik kamer. Jeden z kameramanů však říká, že dnes to pro něj nebyla naprosto stejná práce jako by byl na ligovém zápase. „No tak stejné to není, protože mi to přijde všechno takové veselejší.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Vidět na obrazovkách duel I. A třídy? Může to znít jako vtip, ale není

O několik metrů dál je velký stan a v něm studio o České televize, ve kterém komentátoři Vlastimil Vlášek Luděk Zelenka komentují tento duel. Stejně jako jindy zápasy Sparty, Plzně a dalších.

I místní, kteří dorazili, tak tu pokukují po komentátorech a užívají si to, co se dnes u nich v obci děje.

„Je to nádhera, paráda, já chodím s Václavem pravidelně,“ říká pravidelný fanoušek, který je ale jeden z mála, jelikož běžně tolik lidí rozhodně nechodí. „Chodí maximálně dvě stě. Dne spočítám tak šest set,“ doplňuje fanoušek.

Když zápas skončí, tak si hráči dál užívají světel reflektorů, rozhovorů a mikrofonů. „Přesně tak, jak to mělo být. Skvělé a myslím si, že to už asi nikdo z nás tady nezažije,“ říká Jan Bobek. Takže vrchol kariéry? „Myslím si, že určitě,“ dodává.

Není to v I. A třídě běžné. Kapitán Poděbrad Jan Bobek pracuje v automobilovém průmyslu, prodává náhradní díly a fotbal je v jeho případě jen koníčkem, ale teď absolvoval televizní utkání.

A kolik kamarádů se asi dívalo v televizi? „Pár lidem jsem to říkal, ale netuším, zase jsem nechtěl dělat takové haló. Myslím si ale, že to vidělo docela dost lidí,“ říká obránce Poděbrad Matěj Brabec a těší s také na záznam utkání. „Jsem zvědav, jak to bude vypadat v televizi. Předpokládám, že to bude trošku srandovní to tempo,“ dodal Brabec.

David Nyč, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme