Dva a půl roku odseděl fotbalista Evans ve vězení za znásilnění. Soud ho teď zprostil viny

Očistit své jméno dokázal v opakovaném procesu někdejší velšský fotbalový reprezentant Ched Evans. Toho soud zprostil viny ze znásilnění, za které si fotbalista odseděl dva a půl roku ve vězení. Evans čelil bouřlivým protestům veřejnosti, když se pokoušel vrátit k profesionálnímu fotbalu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý velšský fotbalový reprezentant Ched Evans byl v opakovaném procesu zproštěn viny ze znásilnění | Foto: Reuters

Vedení Oldhamu, které uvažovalo o angažování třináctinásobného velšského reprezentanta, čelilo před časem výhrůžkám smrtí.

Legendární atletka Jessica Ennis-Hillová žádala přejmenování tribuny stadionu Sheffieldu United, pokud by klub se svým někdejším hráčem podepsal smlouvu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Soud s konečnou platností potvrdil, že fotbalista Ched Evans devatenáctiletou dívku tehdy neznásilnil

Teď soud s konečnou platností potvrdil, že Ched Evans 19letou dívku v roce 2011 v hotelovém pokoji neznásilnil.

V prohlášení, které přečetl jeho advokát, Evans poděkoval těm, kteří mu nepřestali věřit, v první řadě pak své snoubence, která vždy stála po jeho boku.

V procesech, kdy jde o znásilnění, nesmějí v Británii právní zástupci žalované strany oběť podrobit křížovému výslechu. V Evansově případu to odvolací soud zcela mimořádně povolil.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme