Dva a půl roku odseděl fotbalista Evans ve vězení za znásilnění. Soud ho teď zprostil viny

Očistit své jméno dokázal v opakovaném procesu někdejší velšský fotbalový reprezentant Ched Evans. Toho soud zprostil viny ze znásilnění, za které si fotbalista odseděl dva a půl roku ve vězení. Evans čelil bouřlivým protestům veřejnosti, když se pokoušel vrátit k profesionálnímu fotbalu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý velšský fotbalový reprezentant Ched Evans byl v opakovaném procesu zproštěn viny ze znásilnění | Zdroj: Reuters

Vedení Oldhamu, které uvažovalo o angažování třináctinásobného velšského reprezentanta, čelilo před časem výhrůžkám smrtí.

Legendární atletka Jessica Ennis-Hillová žádala přejmenování tribuny stadionu Sheffieldu United, pokud by klub se svým někdejším hráčem podepsal smlouvu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Soud s konečnou platností potvrdil, že fotbalista Ched Evans devatenáctiletou dívku tehdy neznásilnil

Teď soud s konečnou platností potvrdil, že Ched Evans 19letou dívku v roce 2011 v hotelovém pokoji neznásilnil.

V prohlášení, které přečetl jeho advokát, Evans poděkoval těm, kteří mu nepřestali věřit, v první řadě pak své snoubence, která vždy stála po jeho boku.

V procesech, kdy jde o znásilnění, nesmějí v Británii právní zástupci žalované strany oběť podrobit křížovému výslechu. V Evansově případu to odvolací soud zcela mimořádně povolil.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme