El Clásico vychází vstříc čínskému a americkému trhu. Barcelona přivítá Real v sobotu už po 16. hodině

V sobotu se ve Španělsku odehraje tradiční souboj španělské ligy. El Clásico, bitva Barcelony s Realem Madrid, je pravidelně jedním z nejsledovanějších utkání roku. Proto se tentokrát bude hrát netradičně brzy, už od 16.15. Naposledy se hrálo v podobném čase před téměř čtyřmi lety – v březnu 2013.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barcelona bude Realu Madrid čelit v sobotu v 16:15 | Zdroj: Reuters

Španělská liga začíná pravidelně ze všech evropských soutěží nejpozději. El Clásico se v minulých letech hrávalo i od 22 hodin.

Teď se vedení soutěže podřídilo nikoli fanouškům, ale tržní politice, a naplánovalo výkop na odpoledne evropského času.

„Španělé tím chtěli vyjít vstříc zahraničním trhům, zejména čínskému a americkému, aby výkop zápasu vycházel na relativně příznivý vysílací čas,“ vysvětlil výkonný ředitel O2 TV Sport Marek Kindernay, který má bohaté zkušenosti se získáváním vysílacích práv.

Přehrát

00:00 / 00:00

El Clásico se v minulých letech hrávalo i od 22 hodin, ale teď se vedení soutěže podřídilo tržní politice a naplánovalo výkop na odpoledne evropského času

Proto také ví, že přesun na 16.15 může být takhle nastavený i natruc ostatním soutěžím. Španělé si totiž dobře uvědomují, jak zářivým klenotem je souboj Barcelony s Realem Madrid.

„Troufám si říct, že El Clásico přebije jak anglickou Premier League, tak i německou bundesligu či italskou Serii A, které se hrajou přibližně ve stejném čase,“ odhadl Kindernay.

Podle očekávání tak přeladí fanoušci ve všech zemích, kde vysílá přímý přenos některá z televizí majících práva na El Clásico. Tahle možnost se ale vyhne samotné kolébce fotbalu Velké Británii.

V 60. letech minulého století totiž přišel předseda klubu Burnley s myšlenkou, že vysílání fotbalu v televizi škodí klubům samotným a teď už to je 20 let, co platí nařízení, podle kterého nesmí být v Anglii vysílán fotbalový zápas v sobotu mezi 15.45 a 18.15.

Pro vedení španělské ligy ale bude nejdůležitější, že se zvládli přizpůsobit divákům na ostatních kontinentech.

„Proto to pravděpodobně udělali. Vzhledem k tomu, že cena vysílacích práv dosahuje astronomických částek, televize vycházejí vstříc divákům a tím si garantují své obchody na následující období,“ zamyslel se Kindernay.

Martin Charvát, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme