Fotbalisté Boleslavi si připisují čtvrtou výhru v řadě a posouvají se do čela

Fotbalisté Mladé Boleslavi ukázali, že jejich pozice v tabulce není náhoda. V předehrávce 10. kola ePojisteni.cz ligy si poradili s Bohemians 1905 3:1 a připsali si pátou výhru v řadě. Zároveň se minimálně do zítřka posunuli na první příčku v tabulce. K vítězství výrazně přispěl navrátilec ze Sparty Marek Matějovský, který vstřelil úvodní gól.

Mladá Boleslav se posunula do čela tabulky

Mladá Boleslav se posunula do čela tabulky | Zdroj: ČTK

Mladá Boleslav ukázala v utkání velkou útočnou sílu a chladnou hlavu v gólových situacích. Hosté šli do vedení díky trefě Marka Matějovského, který se poprvé od návratu objevil v základní sestavě. V sedmadvacáté minutě využil Matějovský zaváhání Milana Jiráska a zpoza vápna skóroval do branky Viktora Budinského.

Šance byly ale i na straně Bohemians. Domácímu celku se ale nepodařilo využít chyby gólmana Jakuba Diviše. V šanci byl i Milan Havel, ale míč šel mimo bránu. Následný pokus hostujícího Stanislava Klobásy vykryl brankář Budinský.

Vzápětí ale nestačil na střelu Jana Chramosty, který měl dostatek prostoru, aby v šestatřicáté minutě využil centru Tomáše Přikryla. Chramosta vstřelil sedmou branku v sezóně a pojistil si tak vedoucí příčku střelců. Gólu předcházela sporná situace, kdy se míč pohyboval na hraně postranní čáry. Podle rozhodčího však nepřešel celým svým objemem a hra pokračovala dál.

Své zaváhání při první brance Boleslavi odčinil Milan Jirásek, když se v úvodu druhého poločasu dostal z pozice levého obránce k centru Martina Dostála a poslal míč přesně k levé tyči. Bohemians se tlačili do zakončení, ale vyrovnat se jim nedařilo. Ve velké šanci byl na druhé straně Jiří Fleišman, ale trefil pouze Budinského.

V šestašedesáté minutě dostal červenou kartu střelec prvního gólu Milan Jirásek za zákrok na Marka Matějovského, kterého při skluzu trefil do lýtka. O chvíli později byli domácí blízko k vyrovnání, ale střela Tomáše Bergera nakonec do branky neprošla.

Další sporná situace nastala v šestasedmdesáté minutě, kdy Boleslav vstřelila gól. Jan Chramosta ale zřejmě nahrál Miljanovi Vukadinovičovi do ofsajdu. Po debatě se rozhodčí rozhodli branku neuznat, přestože hostující hráči situaci reklamovali, jelikož se zdálo, že se míče dotknul Michal Švec. Pojišťující gól přidal v závěru Tomáš Přikryl.

10. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav 1:3 (0:2)
Branky: 46. Jirásek - 27. Matějovský, 36. Chramosta, 87. Přikryl. Rozhodčí: Proske - Dobrovolný, Kříž. ŽK: Holenda - Da Silva, Jánoš. ČK: 65. Jirásek (Bohemians). Diváci: 4103.
Bohemians: Budinský - Dostál (86. Kuchta), Krch, Gajič, Havel - Švec - Berger (82. Mikuš), Mašek, Jirásek, Hašek - Holenda. Trenér: Koubek.
M. Boleslav: Diviš - Pauschek (71. Vukadinovič), Da Silva, Takács, Fleišman - Přikryl, Kúdela, Matějovský (88. Kalabiška), Mareš - Chramosta, Klobása (64. Jánoš). Trenér: Kalvoda.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít