Fotbalisté Chapecoense slaví výhru. V emotivním duelu si opět připomněli leteckou tragédii

Jen tři hráči brazilského klubu Chapecoense přežili loni na podzim pád letadla s týmem, který letěl k finále Jihoamerického poháru do Kolumbie. Přesto je klub ve statistikách jako vítěz, soupeři z Atlética National se totiž z piety triumfu vzdali. Dalším vítězstvím si ale vybojovali účast v Superpoháru a v jeho prvním utkání se oba týmy střetly v noci na středu.

Fotbalisté Chapecoense a jejich radost z gólu

Fotbalisté Chapecoense a jejich radost z gólu | Zdroj: Reuters

Zápas provázela dojemná atmosféra. Obě města Chapecó a Medelín, kde sídlí Atlético, se totiž velmi sblížila. Gesto Kolumbijců bylo zmíněno, ale od Brazilců se dostalo podpory na oplátku o tomto víkendu, kdy v jiné části Kolumbie zahynuly pod sesuvem půdy na tři stovky lidí. Na utkání Chapecoense s Atléticem dorazila kromě fanoušků také početná delegace i se starostou Medelínu.

Starosta Medelína Federico Gutiérrez děkoval Brazílii i Chapecu a dodal, že Chapecó je jeho domov stejně jako Brazílie. Slz teklo před utkáním hodně. Nebyla to klasická předzápasové show, ale vlastně smuteční ceremoniál, vzpomínka.

Samotná tragédie se do utkání promítla v pozitivním slova smyslu. Třeba v 71. minutě tisícovky lidí na stadiónu minutu v kuse aplaudovaly právě jako v připomínku na 71 mrtvých při letecké tragédii. Ale když dalo Chapecoense z penalty ve 23. minutě první gól, emoce byly klasické.

Brazilské fotbalová krev se nezapřela ani v televizním komentátorovi. Na druhou stranu, když Atletéico National ve druhém poločasu vyrovnalo, tak tleskali i domácí diváci. A nakonec se po dalším gólu radovali z vítězství Chapeca 2:1. Odveta se bude hrát v Medelínu 10. května.

Fanoušci | Zdroj: Reuters

Tomáš Kohout, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít