Fotbalisté Karviné přestříleli hradecké Votroky. Jablonec ukončil vítěznou jízdu Slavie

Česká fotbalová liga má v neděli na programu čtyři duely 12. kola. V tom úvodním z nich tři body vybojovali hráči Karviné, kteří v přestřelce udolali Hradec Králové na jeho půdě 4:3. Šanci na sedmou výhru v řadě nevyužila Slavia, která uhrála bezbrankovou remízu v Jablonci. Sešívaní navíc přišli o možnost zaútočit na posun do čela tabulky.

Fotbalisté Karviné vyhráli v Hradci Králové

Fotbalisté Karviné vyhráli v Hradci Králové | Foto: David Taneček | Zdroj: ČTK

Do souboje týmů, které na jaře postoupily do nejvyšší soutěže, vstoupila mnohem lépe Karviná, když po 33 minutách vedla na stadionu „pod lízátky“ už 2:0.

Jako první se střelecky prosadil v šesté minutě Lukáš Budínský, o necelou půlhodinu později druhý gól hostů přidal Radek Voltr, jenž se trefil nůžkami.

Po přestávce začali góly střílet i domácí. V 53. minutě snížil po přihrávce Adama Vlkanovy hlavou Pavel Černý, o dvě minuty poté pak z penalty vyrovnal Petr Schwarz.

Ani dva rychlé góly ale Karvinou nerozhodily. V 69. minutě totiž přesnou ranou pod břevno vrátil hostům vedení Jan Šisler a dvanáct minut před koncem zvýšil 4:2 svým druhým gólem Budínský.

Do konce duelu poté padl ještě jeden gól, když v závěru na konečných 3:4 snížil Libor Žondra.

Hradec Králové tak zaznamenal pátou porážku v řadě, zatímco Karviná si díky výhře upevnila pozici v horní polovině tabulky.

Vítězná šňůra Slavie skončila v Jablonci

Zatímco v Hradci bylo k vidění sedm branek, v Jablonci, kde hrála Slavia, nepadl žádný.

Domácí Jablonec sice nedokázal navázat na výhru z minulého kola v Příbrami, ale i tak se mu podařilo ukončit vítěznou sérii pražské Slavie – ta nakonec skončila po sedmi zápasech.

Za 90 minut zápas mezi Jabloncem a Slavií příliš střel nenabídl, a pokud ano, byli to většinou domácí, kteří se dostávali do gólových šancí.

Ani jeden pokus však gólem neskončil, takže si oba týmy připíší bod za remízu. Slavia navíc přišla o šanci vystřídat vedoucí Mladou Boleslav na čele tabulky.

Bohemka doma nezaváhala

V utkání mezi Bohemians 1905 a Libercem na dělbu bodů nedošlo, protože domácí zvítězili 2:0, takže všechny body zůstaly v Ďolíčku.

Fanoušci Bohemky se prvního gólu dočkali velmi rychle, když v první minutě střelu Siima Lutse do vlastní brány tečoval Latka.

Do konce první půle již další gól nepadl, takže se šlo do kabin za stavu 1:0 pro domácí. Jen pár desítek sekund po pauze však Pražané přidali další branku – střelecký úspěch si v tomto případě zajistil Daniel Krch, jenž do sítě dopravil odražený míč.

Výsledkem 2:0 následně utkání ale neskončilo, protože Severočeši dokázali v 71. minutě snížit na 1:2 díky trefě Radima Breiteho.

Další branka však nepadla, zelenobílí tak oslavili pátou letošní výhru a posunuli se na šesté místo v tabulce.

12. kolo první fotbalové ligy:
FC Hradec Králové - MFK Karviná 3:4 (0:2)
Branky: 53. Černý, 55. Schwarz z pen., 90.+2 Malinský - 6. Budínský, 32. Voltr, 69. Šisler, 79. Budínský. Rozhodčí: Franěk - Kříž, Hájek. ŽK: Malinský - Janečka, Laštůvka, Šisler, Košťál. Diváci: 2336.

FK Jablonec - Slavia Praha 0:0
Rozhodčí: Proske - Pospíšil, Boček. ŽK: Mihálik - Bílek, Bořil. Diváci: 4255.

Bohemians Praha 1905 - Slovan Liberec 2:1 (1:0)
Branky: 1. vlastní Latka, 47. Krch - 71. Breite. Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Urban. Bez karet. Diváci: 4312.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít