Hašek bude v Ďolíčku trénovat syna: Musí být lepší než ostatní, aby si obhájil pozici

Není to tak dlouho, co chtěl s trénováním skončit a už měl i vymyšlený podnikatelský záměr. Teď je ale Martin Hašek zpátky na prvoligové scéně v pražských Bohemians. Poprvé s plnou zodpovědností a znovu coby kouč svého vlastního syna.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Bohemians Martin Hašek

Trenér Bohemians Martin Hašek | Foto: www.bohemians.cz/PJMl

„Úplně první kontakt byl s trenérem Koubkem, ale to byl trenér Bohemky, takže to vlastně byla Bohemka,“ usmívá se nový trenér Bohemians Martin Hašek nad nezvyklým oslovením z Vršovic. „Jsem velmi rád, že jsem se stal trenérem Bohemky v průběhu sezony, ale zároveň nejsou narušeny mezilidské vztahy mezi mnou a trenérem Koubkem.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Martin Hašek se vrací do ligy jako trenér Bohemians

Mezilidské vztahy, to je teď pro Martina Haška vůbec citlivá otázka. Znovu bude trénovat tým, za který zároveň hraje jeho vlastní syn. Mezi záložníky Bohemians najdete jméno 21letého Martina Haška juniora, pro kterého bude teď paradoxně spíš těžší dostávat se do základní sestavy.

„V kabině jsem trenér, doma jsem trenér a otec zároveň. Tam přecházím z jedné pozice do druhé podle toho, jak se mi to hodí. Syn je normální člen kádru a má to těžší, protože musí být lepší než druzí, aby si pozici obhájil,“ upozorňuje svého potomka.

Martin Hašek - otec a trenér - teď tuto praxi zavede v Bohemians, které přebírá čtyři body nad hranicí sestupu, ale nejen kvůli tomu to pro něj bude jiné angažmá než před lety jeho první prvoligová zkušenost ve Spartě.

„Tam byl nade mnou GSM – generální sportovní manažer, který rozhodoval o sestavě a tréninkovém plánu. Já jsem dělal trenérskou práci, vedl jsem tréninky, analyzoval jsem soupeře, dělal hodnocení. Ale zároveň jsem měl zodpovědnost za výsledky,“ vzpomíná.

Tehdy podle něj nešlo o komfortní pozici, přesto do ní tehdy šel. „Teď jsem poprvé v pozici, kdy já nesu plnou zodpovědnost, na to se těším,“ dodává.

I s trenérskou zkušeností ze Sparty a hráčskou z reprezentace nebo Ligy mistrů už Martin Hašek v jednu chvíli svou trenérskou kariéru vnitřně odepsal.

„Člověk mohl doufat, že nějaké angažmá přijde, ale když jsem rok neměl žádný klub, tak jsem přestával věřit a už jsem byl téměř rozhodnutý, že opustím tenhle obor. Už jsem rozjížděl jiný byznys, ale pak trenér Petržela odešel do Baníky a já dostal Vlašim,“ říká Martin Hašek.

Středočechy dostal na šesté místo druholigové tabulky a i díky tomu přišel telefonát od kolegy Koubka. Právě místo něj teď bude Bohemians v lize zachraňovat Martin Hašek a začne zostra - v sobotu proti ještě více ohrožené Jihlavě.

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme