Holoubek se ve Spartě formálně přesune do role asistenta. Vypršela mu dvouměsíční výjimka

V Evropské lize postoupil s fotbalisty Sparty do jarní části, v té české ale minimálně v následujícím půlroce hlavním trenérem oficiálně být nemůže. Davidu Holoubkovi totiž právě v pátek končí výjimka, díky které tuhle funkci mohl plnit dva měsíce po odvolání Zdeňka Ščasného. V zápisech tak bude uváděn v roli asistenta, coby hlavního kouče budou Pražané zapisovat Zdeňka Svobodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Holoubek se Spartou vyhrál v Evropské lize všechny čtyři duely | Foto: ČTK

Situace je trochu paradoxní. Zatímco řádům Evropské ligy stačí, aby Holoubek profesionální licenci studoval, v domácí lize ji musí mít dokončenou – předtím může dostat jen onu dvouměsíční výjimku.

„Z formálního hlediska je to tak, že v zápise o utkání bude jako hlavní trenér uvedený Zdeněk Svoboda. Bude to platit pro zbývající tři zápasy, dva ligové a jeden v Evropské lize,“ vysvětlil tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

Přehrát

00:00 / 00:00

Licenci nemám, vím o tom, studuji ji, chápe David Holoubek důvody, proč nemůže být v zápisech uváděn jako hlavní trenér

Bez spousty zraněných hráčů sice Holoubek v nejvyšší české soutěži ze šesti zápasů vyhrál pouze tři domácí proti outsiderům, v Evropě ale naopak nezaváhal ani jednou a Spartu dovedl i k cenným vítězstvím nad Interem a Southamptonem.

Ze záskoku, než klub uloví libereckého Jindřicha Trpišovského nebo jiného respektovaného kouče s licencí, se Holoubek díky jízdě Evropskou ligou rázem stal vážným adeptem na trvalé obsazení trenérského místa.

„Licenci nemám, vím o tom a studuji ji. Řády jsou takové, jaké jsou. Těšilo by mě, kdybych mohl být hlavním trenérem a Spartu pořád vést, ale legislativně to asi nepůjde. Uvědomuji si to a respektuji to,“ prohlásil Holoubek.

Pokud chce Sparta šestatřicetiletého trenéra udržet na lavičce jako faktického hlavního trenéra i na jaře, má dvě možnosti. Jednou z nich je stejně jako ve zbytku podzimu obcházet řády s asistentem Svobodou coby oficiálním koučem.

Tou druhou pak najít jakéhosi mentora, s nímž by Holoubek v podstatě vytvořil trenérskou dvojici. V zákulisí se mluví o Václavu Kotalovi, který dříve vedl Hradec, Jablonec nebo Brno a teď je u národního týmu do sedmnácti let.

Jan Suchan, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme