Jarolím o přestávce nahradil zkušenost mládím. Druhý poločas byl živější, říká

Dlouhé čekání na gól pomohla ukončit penalta, a pak už fotbalová reprezentace směřovala k vítězství nad Litvou. Národní tým vyhrál přípravný duel 3:0, největší radost z toho měl záložník Jakub Jankto, který dal při své premiéře gól.

Jakub Jankto skóroval při svém prvním reprezentačním startu

Jakub Jankto skóroval při svém prvním reprezentačním startu | Zdroj: ČTK

„Abych řekl pravdu, mám na první zápasu docela štěstí. Jak v Udinese v áčku, tak v jednadvacítce jsem dal v prvním zápase gól,“ těšilo po zápase střelce druhého gólu Jakuba Jankta.

Debutující záložník byl ve druhé skupině trenéra Karla Jarolíma, který o poločase vyměnil kompletně celou sestavu. Zatímco od začátku poslal ty zkušenější, po půli hráli hlavně mladíci.

00:00 / 00:00

Karel Jarolím nasadil proti Litvě dvě různé sestavy, prosadila se až ta mladší

„Možná ti, co nastoupili ve druhém poločase, se mi zdáli trošku živější. Možná měli větší motivaci a nakonec to vyjádřili i gólově,“ připomněl Jarolím, že všechny tři branky padly až po změně stran, potažmo sestav.

Zatímco ti zkušení hráči dostali soupeře pod tlak a bavili kombinační hrou ale bez gólů, mladší sestava odehrála vyrovnaný poločas, ve kterém s přehledem zvítězila.

Před trenérem teď stojí těžký úkol. Má zkušenější hráče a mladíky promíchat do sestavy na nedělní zápas kvalifikace mistrovství světa.

„Na jedné straně je to možná trošku zklamání, na druhé příjemné překvapení. Věřím, že do zápasu v San Marinu vybereme správnou sestavu a utkání zvládneme,“ chystá se na zápas o body.

Jenže podobná situace už tu jednou byla, vloni na podzim vyhrála reprezentace v přípravě 3:0 a pak v důležitých duelech nedala ani gól. „To mi ani nepřipomínejte,“ smál se Karel Jarolím. Těžko by totiž Jarolím vysvětloval, kdyby jeho tým neskóroval na hřišti jednoho z nejslabších národních mužstev světa.

Martin Charvát, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít