Jarolíma trápí nedostatek útočníků. Přemýšlí, že povolá Lafatu

Bilance fotbalové reprezentace po třech utkáních kvalifikace o MS je tristní. Češi ve třech zápasech ještě nevyhráli a nedali ani jeden gól. Příští týden v pátek se v pražském Edenu utkají s Norskem, ovšem už jen samotné skládání mužstva nevypadá příliš povzbudivě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Nechali jsme si tam ještě prostor, protože se odehraje ještě pár zápasů a někteří nebyli úplně zdravotně v pořádku. Proto není nominace úplná,“ vysvětluje Karel Jarolím.

Trenérovi české reprezentace se může jen zdá, že by si vybíral z desítek zdravých fotbalistů s oslnivou formou. Zatím zvolil jen 18 hráčů a sepsal stejně dlouhý seznam náhradníků. Jsou mezi nimi třeba Pavelka, Petržela, Vydra nebo Václav Kadlec, tedy ti, co měli při posledních zápasech místo nejen v nominaci, ale i v sestavě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Karel Jarolím shání útočníka. Možná povolá Davida Lafatu, který už reprezentační kariéru ukončil

Ale pochybnosti má Jarolím taky o těch, se kterými příští týden v kvalifikaci proti Norsku počítá, třeba o Jiřím Skalákovi. „V Brightonu hraje zleva a neviděl jsem, že by hrál na levé pozici. Tady na tu pozici hráče máme. Asistence má, ale chtělo by to, aby se dokázal prosadit a dal nějaké góly. Musíme hrát trošku jiným způsobem. Musíme jít důsledněji za gólem,“ upozorňuje.

Mizerná produktivita vede Karla Jarolíma k nejzajímavější myšlence celé nominace. Zatím jsou v ní jen dva útočníci, slávista Milan Škoda a Patrik Schick ze Sampdorie Janov, a nedá se vyloučit, že Jarolím zavolá 35letému Davidu Lafatovi, jestli by pro domácí duel s Norskem nepřispěchal na pomoc. Sparťan ale v národním týmu po mistrovství Evropy skončil.

V nominaci na Norsko není žádný nováček, vracejí se Kalas a Pudil

Číst článek

„Uvidíme, jaký bude stav. Nevím, jak by David zareagoval, ale byla by to mimořádná situace, tak by se to řešilo mimořádným opatření. Je schopný góly dávat, a kdybychom ho měli k dispozici v zápasech s Irskem nebo s Ázerbájdžánem, mohli jsme mít bodů víc,“ vrací se Karel Jarolím k uplynulým zápasům.

Čtvrtý kvalifikační pokus budou mít čeští fotbalisti proti Norsku v pátek 11. listopadu večer v pražském Edenu, o čtyři dny později reprezentační rok uzavřou v Mladé Boleslavi přípravou proti Dánsku.

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme