Jungr po předčasném ukončení kariéry cvičí psy. Fotbal mu připomínají i oni

Část kariéry strávil ve Spartě a ještě na jaře jste ho mohli vidět, jak hraje prvoligový fotbal za Jihlavu. Jenže Marek Jungr musel svou kariéru kvůli zranění v 29 letech předčasně ukončit. Teď ovšem nebude fotbalovým trenérem ani manažerem. Vydal se směrem, který světu velkého sportu snad nemůže být vzdálenější. Na vesnici uprostřed Vysočiny si sám vybudoval dřevostavbu a obklopený lesem, rybníkem a rodinou lidem hlídá a cvičí psy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Jungr se s manželkou Monikou věnuje psům | Foto: Jan Kaliba

Marek Jungr má kolem sebe fotbalových symbolů a připomínek hodně. Jednu z fenek dokonce pojmenoval po londýnském klubu Chelsea.

„Mým nejoblíbenějším klubem je pořád AC Milán, ale říkat fence Milane by asi nešlo, tak jsme jí začali říkat Chelsea,“ vysvětluje Jungr, jak se ke jménu dobral.

Hladov, kde žije, je vesnička na cestě z Jihlavy do Znojma. Pokud byste jí projížděli a uprostřed obce zahnuli doprava, kolem rybníka byste projeli na samotu u lesa, kde bývalý záložník postavil dřevostavbu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Všechno je tady spojené s fotbalem. Říkáme tomu klub pro pejsky, vyprávěl bývalý ligový fotbalista Marek Jungr redaktorovi Radiožurnálu Janu Kalibovi

„Všechno je tady spojené s fotbalem. Říkáme tomu klub pro pejsky. Ale lidi to tady taky nazývají ‚na konci světa‘, když sem dojedou,“ usmívá se Jungr.

Až do letošního jara podstupoval coby hráč Jihlavy samá soustředění, tréninky a zápasy na různých koncích republiky. Teď má Monika Jungrová svého manžela stále pro sebe a ještě mezi psy, tedy v prostředí, na které je zvyklá od mládí.

„Poslední rok měl Marek zdravotní problémy. Dost ho to trápilo, jezdil po doktorech a fyzioterapeutech. Myslím, že se mu tím, že skončil, ulevilo,“ domnívá se Jungrová.

Jejímu muži se ovšem po fotbale sem tam zasteskne. „Slza sice neukápla, ale samozřejmě výsledky sleduji a jsem ve spojení. Zdraví je takové, že musím kyčel šetřit,“ podotýká bývalý hráč Sparty, Bohemians či Teplic.

Ze psů měl obavy

Teď se svou manželkou dělá to, co ho baví. Paradoxem ovšem je, že k psům v minulosti vztah neměl, bál se jich.

„Je to tak. Žádné psy jsme doma neměli, a když jsem v patnácti letech poznal Monču, byl jsem téměř pořád na cvičáku a na závodech agility,“ přiznává Jungr s tím, že si od té doby vztah k psům našel: „Je fajn, když jsou vycvičení a poslouchají.“

Velký vliv na něj měla právě manželka Monika, která je pro něj v tomto ohledu zkušenějším spoluhráčem. „Já jsem na tu černou práci. Žena tvoří a já se přidávám,“ usmívá se Jungr.

U dřevostavby ale nesmí chybět ani malé provedení fotbalové hřiště. „Vždycky jsem měl doma u rodičů nápis San Siro (stadion AC Milán – pozn. red.), takže to tady taky musíme ještě trošičku polepšit,“ říká duší stále fotbalista, ale teď hlavně pečovatel o psy Marek Jungr.

Jan Kaliba, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme