Karviná porazila Bohemians 3:0. Přerušené utkání zvládla lépe Slavia

Karviná na domácím stadionu zvítězila 3:0 v duelu s Bohemians. Domácí jsou tak po 15. kole fotbalové ligy na sedmé příčce a zelenobílí spadli na osmou pozici. Souboj posledních dvou celků tabulky Příbrami a Jihlavy skončil bezbrankovou remízou. Fotbalisté Slavie porazili Mladou Boleslav 2:1 a posunuli se tak i díky ztrátě Zlína na druhou pozici.

Útočník Bohemians Jan Holenda v souboji s obráncem Karviné Janem Hoškem

Útočník Bohemians Jan Holenda v souboji s obráncem Karviné Janem Hoškem | Foto: Petr Sznapka | Zdroj: ČTK

O vítěznou branku Karviné se postaral v osmačtyřicáté minutě střídající Filip Panák, který se prosadil už po třech minutách hry. Podařilo se mu vzít míč váhajícímu stoperovi Michalovi Švecovi a využil zaváhání Viktor Budinský. Přitom už v šesté minutě mohli jít do vedení hráči Bohemians, ale pokus Jana Holendy k bližší tyči zneškodnil brankář Jan Laštůvka.

V desáté minutě zachránil domácí celek obránce Jaroslav Zelený po akci Siima Lutse, který dloubákem přehodil gólmana Laštůvku. Následně se ještě do šance dostal po přihrávce od Holendy Dominik Mašek, ale netrefil bránu.

Bohemians se sice dařilo kombinovat na útočné polovině, ale neúspěšně. Ve čtyřiasedmdesáté minutě poslal Karvinou po rohovém kopu do dvoubrankového vedení Marek Janečka. Třetí brnaku přidal střídající Erik Puchel v nastavení po brejku.

Slavia se posunula na druhou příčku v tabulce, když doma porazila Mladou Boleslav 2:1. Do vedení šla Slavie v pětatřicáté minutě, chvíli potom, co hráči strávili nějakou dobu v kabinách, jelikož na stadionu vypadlo osvětlení. „Je to vždycky takové složité, kdy jsme v zápalu hry a najednou přestaneme hrát, tak vystydneme. Myslím si ale, že jsme se s tím popasovali dobře a zaslouženě jsme vyhráli,“ říká slávista Jan Bořil.

Svým prvním gólem za Pražany se po vynucené přestávce prosadil Michael Ngadeu. A v jednasedmdesáté minutě navýšil na 2:0 Jaromír Zmrhal, který trefil odražený míč.

Mladá Boleslav čtyři minuty před koncem vstřelila kontaktní gól z penalty, ale víc se jí nepodařilo. Proměněný pokutový kop si připsal Lukáš Magera. Slavia v lize ani ve třináctém soutěžním utkání pod trenérem Jaroslavem Šilhavým neprohrála.

Zlín propásl šanci

Příbram jakožto domácí celek nevyužila šance vystřídat Jihlavu na předposlední příčce. Oba celky se sice prosadily, ale branky nebyly uznány kvůli ofsajdu. Velkou šanci promarnil Pavel Dvořák, který z blízka netrefil bránu. Na konci utkání podržel Příbram brankář Jan Hanuš, který vychytal centr a následně předvedl další zákrok po rohovém kopu.

Fotbalisté Zlína promarnili šanci dostat se minimálně do neděle na první místo tabulky, když podlehli Dukle 0:1. Doma prohráli poprvé po deseti zápasech a spadli na třetí příčku. Pražané díky gólu Petera Olayinky z osmé minuty ukončili sérii šesti utkání bez vítězství.

O vítězství Teplic se v dvaasedmdesáté minutě zasloužil Tomáš Kučera, jehož branka byla jediná v tomto utkání. Teplice tak poskočily na šesté místo a teprve podruhé vyhrály na domácím hřišti. Jablonec zůstává po prohře 0:1 devátý.

15. kolo první fotbalové ligy:
MFK Karviná - Bohemians Praha 1905 3:0 (0:0)
Branky: 48. Panák, 74. Janečka, 90.+2. Puchel. Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Paták. ŽK: Dostál. Diváci: 3548

Fastav Zlín - Dukla Praha 0:1 (0:1)
Branka: 8. Olayinka. Rozhodčí: Julínek - Wilczek, Ratajová. ŽK: Považanec, Kušnír, Miloševič (všichni Dukla). Diváci: 4589

1. FK Příbram - Vysočina Jihlava 0:0
Rozhodčí: Jílek - Moláček, Kříž. ŽK: Trapp, Majtán - Štěpánek, Šulek, Rabušic, Vaculík. Diváci: 1786

FK Teplice - FK Jablonec 1:0 (0:0)
Branka: 72. Kučera. Rozhodčí: Orel - Mokrusch, Kotalík. ŽK: Krob - Hybš, Tecl. Diváci: 2088

Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 2:1 (1:0)
Branky: 35. Ngadeu, 71. Zmrhal - 86. Magera z pen. Rozhodčí: Příhoda - Pelikán, Antoníček. ŽK: Mešanovič - Fleišman, Matějovský, Magera, Mebrahtu. ČK: 79. Matějovský. Diváci: 10.074

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít