Konec v reprezentaci pomáhá v prodloužení kariéry. Petr Čech po letech poznává volné víkendy

Brankář Arsenalu Petr Čech léčí v Londýně natržené lýtko, které ho připraví nejméně o dva nejbližší zápasy anglické Premier League proti Manchesteru City a West Hamu. K uzdravování využil i reprezentační přestávku, během které je v klubu volnější režim. Po svém konci v národním týmu si tak Petr Čech dopřává i volné víkendy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Čech | Zdroj: Reuters

Od vlakové zastávky St. Albans je to k tréninkovému centru Arsenalu ještě 10 autem. Z hlavní budovy na jeden z mnoha trávníků zrovna vyrážejí fotbalistky Gunners. Hvězdy mužského týmu jsou teď vesměs všude možně po světě na srazech svých národních týmů. Jen Petr Čech čeká v jedné z kanceláří v prvním patře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Čecha během výjimečného volna o reprezentační pauze navštívil reportér ČRo Jan Kaliba

„Výhoda je v tom, že ubyly zápasy i cestování. Můžu dobře trénovat, dobít baterky a dělat věci, na které během týdne, kdy se člověk připravuje na zápas, nemá čas,“ vysvětluje Petr Čech, zatímco jeho bývalí reprezentační kolegové se vrací ke klubům ze San Marina.

Aktuálně situaci trošku zkresluje natržené lýtko, kvůli kterému by Petr Čech březnové zápasy českého týmu stejně musel vynechat. Ale je na něm poznat, jak si užívá volnější režim týdnů, jako byl ten právě skončený.

„Zůstává okolo deseti hráčů a většinou je to hodně intenzivní trénink a blok v posilovně. O víkendu není zápas, tak se dá dělat spoustu věcí navíc. Hráči, kteří zůstávají trénují s větší intenzitou, než je běžné během sezony,“ vysvětluje gólman Arsenalu.

Londýn se s útokem vyrovná, věří Petr Čech. Od jízdy centrem ho odradila zpráva

Číst článek

Odměnou za tvrdší trénink je pak často volný víkend. „To se mi 18 let nestalo, takže je to příjemná změna. Člověk vypne, odpočine si a stráví čas s rodinou. Může naplánovat i nějaký výlet, na to jsem nikdy neměl čas.“

Jeden takový má Petr Čech zrovna za sebou a možná víc než tělo, oceňuje méně náročný program jeho mysl. „Každé tři dny zápas. Únava a všechno se kumuluje. Psychická zátěž je větší než fyzická. Na reprezentaci to bylo znovu. Zápas, cestování, hotel, organizování…“

„Je to pořád takový kolotoč,“ dodává Petr Čech a nelituje, že z něj ve 34 letech vyskočil.

Jan Kaliba, VM Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme