Konkurence je zdravá a žene nás dopředu, říká fotbalový reprezentant Krejčí

Na živobytí si fotbalista Ladislav Krejčí vydělává v italské Boloni. A v neděli od 18 hodin odehraje s českou reprezentací utkání kvalifikace mistrovství světa jen něco málo přes 100 kilometrů od svého současného působiště - v San Marinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ladislav Krejčí (druhý zprava) na tréninku fotbalové reprezentace | Zdroj: ČTK

„Jednoznačně jsme favoriti a musíme tu roli potvrdit. Hlavně se na to dobře připravit v hlavách, to je asi nejdůležitější v tomto zápase.“ Fotbalová kvalita by měla být české straně, a tak je důležitá mentální příprava a hlavně nic nepodcenit. Hráči navíc pod přísným trenérem Karlem Jarolímem hrají o pozici pro další náročnější zápasy.

„Jsme v nároďáku, ve kterém by měli být nejsilnější hráči, to si myslím, že tu je. Ta konkurence je zdravá, myslím si, že to je v pořádku. Je to jedině dobře potom nás to všechny žene dopředu,“ připomíná i další motivační faktor Ladislav Krejčí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ladislav Krejčí byl zvyklý hrát jen na levé straně zálohy, v Boloni a také v národním týmu teď ale občas zamíří na druhou stranu

Na některých postech se navíc v poslední době zvýšila konkurence - třeba na krajích zálohy. Na její levou stranu je najednou víc kandidátů - Zmrhal, momentálně nemocný Sýkora, v úvahu připadá i Jankto, a tak musí bojovat také Ladislav Krejčí, který byl v posledních sezonách v reprezentaci první volbou pro tuhle pozici.

„Jsem na konkurenci zvyklý už od Sparty, teď v Boloni. Myslím si, že konkurence je zdravá a je jedině dobře, že je nás tu tolik. Musíme se ukázat a poprat se o to,“ bere Krejčí současnou situaci jako hnací prvek.

V týdnu se při vítězné přípravě s Litvou posunul hráč Boloni na druhou stranu zálohy - tedy doprava. Úplně netradiční to ale pro něj není.

„Tak já jsem v Boloni párkrát vpravo nastoupil. I při tréninku to po mě trenér chce, abychom si měnili strany. Takže už to není, jako když jsem byl ve Spartě, že jsem byl vyloženě jenom na levé lajně, ale není to problém. Poperu se s tím,“ popisuje svoje zkušenosti levonohý fotbalista Ladislav Krejčí, který je sice v záloze nalevo zvyklejší, našel ale plusy i mínusy ve změně.

Fotbalisté se v zápase proti San Marinu budou muset obejít bez Schicka i Sýkory

Číst článek

„Zase na druhou stranu tam je hodně člověk u lajny a nedostává se tolik do koncovky. Kdežto když nastoupíte zprava, tak tam máte to hřiště, když si to vezmete doprostřed, tak můžete zakončovat a máte tam víc možností jít do střelby a tlačit se na branku.“

Kde se ale objeví Ladislav Krejčí v sestavě pro utkání v San Marinu, a jestli vůbec, to ví zatím jen trenér Karel Jarolím a jeho nejbližší spolupracovníci v realizačním týmu reprezentace. Pokud národní mužstvo vyhraje, může se posunout v polovině kvalifikace na druhé místo ve skupině za zatím suverénní Německo.

Mirko Vasić, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme