Ladislav Krejčí I., Ladislav Krejčí II. Reprezentant jmenovce z Brna inspiruje, osobně se ale neznají

Počešťování cizinců nemá v českém fotbale tradici, klonování Nedvědů či Rosických není povoleno, a tak musí Karel Jarolím vymýšlet jiné cesty, jak získávat pro národní tým zajímavé hráče. V úterý večer některé další nováčky vyzkouší v Mladé Boleslavi v přípravě proti Dánsku. Ale do budoucna by přece jenom mohl zkusit i jednu nezvyklou metodu výběru – zaměřit se na jmenovce úspěšných reprezentantů. Ladislav Krejčí už takového má.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ladislav Krejčí | Foto: Reuters

Jméno Ladislava Krejčího už jste ve fotbalových přenosech Radiožurnálu mohli slyšet stokrát, ba tisíckrát.

A to v domácí i Evropské lize nebo po odchodu do Itálie, hlavně však při zápasech reprezentačního týmu. Při mládí bývalého sparťana se to zřejmě jen tak nezmění, ale během podzimu se v české nejvyšší soutěži objevil jeho dvojník. Tedy aspoň se jmenuje úplně stejně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mám takové zážitky, že mě lidé označují na Facebooku, když se s ním vyfotí po zápase, vypráví méně známý Ladislav Krejčí ke spojení se svým jmenovcem, který hraje za reprezentaci

„Jirka Skalák říkal, že koukal na zápas Sparty s Brnem, dělal při tom něco na telefonu a najednou slyšel, že Ladislav Krejčí střílí zpoza vápna, tak se podíval,“ vypráví Ladislav Krejčí – pro lepší identifikaci „starší“. I když pro čtyřiadvacetiletého mladíka je to dost zvláštní označení.

Ovšem jeho jmenovci, jenž má zkušenosti z mládežnické reprezentace a během podzimu začal pravidelně nastupovat za dospělý tým Zbrojovky Brno, přece jenom ještě není ani osmnáct.

„Mám takové zážitky, že mě lidé označují na Facebooku, když se s ním vyfotí po zápase. Je to náhoda,“ směje se Ladislav Krejčí „mladší“ s tím, že se svým jmenovcem se ani neznají osobně.

„Když hrál na Memoriálu Františka Harašty v Rosicích, kde bydlím, potkal jsem ho tam. Myslím, že s ním mám i fotku, ale to si nejsem jistý. On o mně asi ani neví,“ domnívá se brněnský Krejčí a ten, který hraje za italskou Boloňu, přikyvuje: „Neznáme se, i když je možné, že mě viděl.“

Potkají se v reprezentaci?

Vzhledem k tomu, jak dobře ovládají svou profesi, jsou zrovna tihle dva jmenovci na dobré cestě jednou se seznámit třeba právě v národním týmu. Zatím se mohou Ladislavové Krejčí navzájem inspirovat, tedy hlavně ten starší toho mladšího.

„Sleduji ho. On je rychlejší, dynamičtější. To bych chtěl zdokonalit,“ netají brněnský středopolař. V úterý od 20.30 se bude moci nechat inspirovat při zápase českých fotbalistů proti reprezentaci Dánska.

A nejlépe si Krejčí mladší svou fantazii procvičí, když si digitálně, v mobilu nebo na webu večer pustí přímý přenos utkání na ČRo Sport.

Jan Kaliba, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru