Máme super tým plný útočných individualit, tvrdí opora fotbalové jednadvacítky Lüftner

České fotbalové reprezentaci roste nová generace středních obránců. Dres národního týmu už oblékli třiadvacetiletí Kalas a Pokorný, nebo jen o rok starší Brabec. Na svou šanci čeká i dvaadvacetiletý stoper prvoligových Teplic Michael Lüftner. V domácí nejvyšší soutěži odkopal už 87 zápasů a poslední tři roky nastupuje za tým do 21 let. V něm se vypracoval v nepostradatelného muže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teplický obránce Michael Lüftner | Foto: FK Teplice

„V té nové jednadvacítce, která je teď rok a půl, jsem hrál úplně všechno – všechny přátelkáky, kvalifikace, takže v tomhle ohledu jsem spokojený. Trošku mě ale mrzí prohra 1:3, protože si myslím, že kdybychom tam byli v základní sestavě, tak bychom s Portugalci hráli vyrovnaně,“ říká štvala Lüftnera nedávná porážka 1:3 v Portugalsku.

Prohra ale nemohla nic pokazit na faktu, že Lvíčata mají za sebou skvělý rok, který vygradoval účastí na Euru. A teplický zadák při postupovém tažení nechyběl na hřišti ani minutu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Máme super kolektiv a super tým, říká o současné reprezentaci fotbalistů do 21 let obránce Michael Lüftner

„Určitě je to cennější, protože jsem k tomu přispěl velkým dílem. Trenér je se mnou snad spokojený a doufám, že pojedeme na Euro s tím, že tam můžeme něco uhrát. Máme opravdu silný tým,“ tvrdí základní pilíř české jednadvacítky.

Reprezentace hráčů do 21 let uhrála přímý postup na evropský šampionát, když se ve skupině vypořádala se silnou Belgií.

„Máme super kolektiv a super tým. V útoku máme skvělé individuality. Je tam Venca Černý, který hraje za Ajax, Jakub Jankta, který hraje v Itálii, máme tam Patrika Shicka, Lukáše Juliše, Aleše Čermáka, takže máme dopředu strašně silné individuality a ještě k tomu to máme podpořené tím, že jsme tým a že držíme spolu,“ přibližuje mladý bek.

Mistrovství Evropy čeká reprezentační výběr do 21 let příští rok v Polsku. A obránce Teplic už si namaloval vysněnou skupinu.

„Mám skupinu, kterou bych chtěl dostat. Bylo by to domácí Polsko, Anglie a Slovensko,“

Michael Lüftner je už několik měsíců oporou jednadvacítky. O nominaci do reprezentačního áčka ale zatím nepřemýšlí.

„Na tohle vůbec nemyslím, to jde mimo mě. Pokud bych podával výborné výkony v Teplicích a v jednadvacítce, tak to může přijít. Na áčko se ale nesoustředím. Soustředím se teď na Teplice a na Euro. Na áčko mám ještě dost času.“

Kouč reprezentačního A mužstva Karel Jarolím dává šanci novým tvářím, národní tým není uzavřenou společností. To Lüftnera motivuje.

„Z jednadvacítky se tam teď dostali tři čtyři hráči, kteří říkali, že to tam je také super. Třeba to přijde, ale soustředím se hlavně na Teplice,“ zopakoval fotbalista Michael Lüftner.

S Teplicemi ho čekají na podzim ještě dva zápasy, doma s Jabloncem a na Spartě.

David Kalvas, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru