Mladá Boleslav v poháru přehrála Hradec Králové. Plzeň prohrála v Opavě, Sparta ve Zlíně

Fotbalový MOL Cup pokračoval ve středu šesti osmifinálovými zápasy. V tom prvním z nich se z postupu radovala Mladá Boleslav, která na své půdě porazila v šestigólové přestřelce Hradec Králové 4:2. S pohárem se naopak překvapivě loučí mistrovská Plzeň, protože nestačila na druholigovou Opavu. Dál nejde ani pražská Sparta po prohře ve Zlíně. Na vítězné vlně pokračuje Slavia, která porazila Litoměřicko jasně 7:0.

Fotbalisté Mladé Boleslavi v poháru vyřadili Hradec Králové

Fotbalisté Mladé Boleslavi v poháru vyřadili Hradec Králové | Foto: Vít Černý | Zdroj: ČTK

Fotbalisté Mladé Boleslavi splnili v osmifinále českého poháru roli favoritů, když si na svém stadionu poradili s Hradcem Králové.

Výhra vedoucího týmu ligové tabulky se však nerodila úplně snadno. Boleslav sice vedla po poločase 2:1, ale v 54. minutě vyrovnal svým druhým gólem Petr Schwarz, který tak oživil naděje Votroků na úspěch.

V 66. minutě ale vedení domácím vrátil Lukáš Megera a na tento gól již hosté odpovědět nedokázali. V samotném závěru navíc Hradec inkasoval ještě jednou poté, co Megera v první minutě nastavení proměnil penaltu, čímž nejenže dokonal svůj hattrick, ale také uzavřel na konečných 4:2.

S nečekanou prohrou se musí vyrovnat Viktoria Plzeň, jež podlehla druholigové Opavě na její půdě 2:4.

Viktoriáni, kteří nastoupili oproti jiným soutěžním zápasům v obměněné sestavě, přitom vstoupili do zápasu dobře, když díky gólu Jana Suchana vedli od 13. minuty 1:0.

Slezané však dokázali ještě před přestávkou vyrovnat a dařilo se jim i po pauze, kdy se díky brankám Jurečka a Žídka dostali do vedení 3:1.

V 89. minutě sice za hosty dokázal snížit Hejda, nicméně ani to Plzni ke zvratu nestačilo. V 93. minutě pak do odkryté brány Plzně na 4:2 upravil domácí Jursa.

Letošní čtvrtfinále MOL Cupu si nezahraje ani Sparta, která v prodloužení prohrála se Zlínem na jeho hřišti 1:3.

Tým z Letné přitom po gólu 19letého Matěje Pulkraba ovládl první poločas, ale po pauze dokázali domácí srovnat a vynutit si prodloužení.

V něm následně dominovali hráči Zlína, kteří v nastavení vstřelili dva góly a po výhře 3:1 si zajistili účast ve čtvrtfinále. Prohra Sparty, která dohrávala o deseti, přitom mohla být ještě větší – to by ale ve 120. minutě nesměl při penaltě selhat Róbert Matějov.

Ostatní favorité nezaváhali

Podle předpokladů naopak skončil duel mezi domácím Brnem a Jihlavou. Zbrojovka totiž díky gólům Jakuba Řezníčka a Michala Škody, jenž se prosadil z penalty, vyhrála 2:1 a může se těšit na čtvrtfinále.

Své příznivce nezklamala ani pražská Bohemka, která v Ďolíčku porazila třetiligový Králův Dvůr 3:1.

Domácí Bohemians 1905 rozhodli o svém postupu mezi osm nejlepších už během první půle. Po poločase sice dokázal na 1:2 snížit Jakub Balšánek, ale ani jeho trefa obrat nepřinesla. Dvanáct minut před koncem pak na 3:1 zvýšil Matúš Mikuš.

Nejvyšším rozdílem skončil zápas mezi Slavií a Litoměřickem. Sešívaní neponechali v Edenu nic náhodě a svého soupeře rozstříleli 7:0.

Hlavní hvězdou Slavie byl Muris Mešanovićov, kterému stačilo dvacet minut k tomu, aby oslavil hattrick.

Osmifinále českého fotbalového poháru - MOL Cupu:
Slavia Praha - FK Litoměřicko 7:0 (4:0)
Branky: 11., 12. a 20. Mešanovič, 41. Mingazov, 62. Van Kessel, 70. Železník, 89. Van Buren. Rozhodčí: Adámková - Koval, Kříž. ŽK: Grunert, Suchý (oba Litoměřicko). Diváci: 3237.

FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové 4:2 (2:1)
Branky: 31., 66. a 90. z pen. Magera, 20. Mebrahtu - 24. z pen. a 54. Schwarz. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, O. Černý. ŽK: M. Vukadinovič, Da Silva - Malinský, Vobejda. Diváci: 693.

SFC Opava - FC Viktoria Plzeň 4:2 (1:1)
Branky: 42. Janetzký, 68. Jurečka, 83. Žídek, 90.+3 Jursa - 13. Suchan, 89. Hejda. Rozhodčí: Franěk - Arnošt, Boček. ŽK: Lasák (Opava). Diváci: 6784.

Fastav Zlín - Sparta Praha 3:1 po prodl. (1:1, 0:1)
Branky: 52. Jordan, 105. Harba, 112. V. Vukadinovič z pen. - 18. Pulkrab. Rozhodčí: Berka - Pospíšil, Dobrovolný. ŽK: Jordan - Köstl, Mareček. ČK: 111. Mareček. Diváci: 4485.

Zbrojovka Brno - Vysočina Jihlava 2:1 (1:0)
Branky: 38. Řezníček, 51. Michal Škoda z pen. - 57. Rosa. Rozhodčí: Váňa - Pelikán, Myška. ŽK: Pašek, Lutonský, Lacko - Rosa, Mišůn. Diváci: 1230.

Bohemians Praha 1905 - FK Králův Dvůr 3:1 (2:0)
Branky: 11. Berger, 18. Holenda, 78. Mikuš - 49. Balšánek. Rozhodčí: Ginzel - Fišer, Poživil. ŽK: Ježdík (Králův Dvůr). Diváci: 1905.