Mladý fotbalista před lety zkolaboval na hřišti, Tottenham za chybu lékařů zaplatí miliony liber

Sedm milionů liber, v přepočtu 215 milionů korun, dostane fotbalista Radwan Hamed a jeho rodina od Tottenhamu Hotspurs a jeho lékařů. Po 10 letech soudních tahanic soud uznal, že klub je odpovědný za kolaps bývalého mládežnického fotbalisty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radwan Hamed odehrál jako profesionál za Tottenham jediný zápas, žádný další nepřidá | Foto: Reuters

Radwan Hamed před 10 lety podepsal jako sedmnáctiletý profesionální smlouvu s Tottenahamem, jenže o tři dny později při zápase v belgických Bruggách zkolaboval. Srdeční selhání sice přežil, ale z nemocnice se vrátil s vážným poškozením mozku a je odkázán na péči rodiny.

„Náš nadšený, ambiciózní a krásný syn najednou nemohl mluvit ani chodit. Byl slepý a neměl tušení, kdo jsme,“ napsali rodiče v prohlášení pro média, které zveřejnil Daily Mail.

Srdeční zástavu přímo na hřišti zapříčinily problémy, o kterých kluboví lékaři věděli. Podle výsledků lékařských testů se Hamedovo srdce jevilo jako „jednoznačně abnormální“. Kluboví lékaři ale nechali dorostence hrát.

Tragédie na Hillsborough nebyla náhoda, ale selhání, rozhodla porota po 27 letech

Číst článek

Právě proto otec fotbalisty Raymond Hamed žaloval klub, jeho zaměstnance i lékaře Petera Millse, který vyšetření prováděl. Soud trval dlouhých 10 let a vloni rozhodl, že rodině náleží odškodné 7 milionů liber. Podle rozsudku selhání lékařů zavinilo, že Radwan Hamed dnes není zdravý.

Po použití dalších opravných prostředků je dnes rozsudek pravomocný a rodina obdrží v přepočtu 215 milionů korun. 70 procent zaplatí klub, zbytek lékaři.

„Dnešní rozhodnutí ukončilo bolestivý boj za spravedlnost pro našeho syna, ale ne boj za jeho uzdravení, ten nikdy neskončí. Nemůže žít život mladého, zdravého a nezávislého člověka. Odškodnění zajistí péči a podporu po zbytek jeho života,“ píšou rodiče.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme