Na exhibici v Liverpoolu se vybralo přes 20 milionů korun. Šmicer odehrál kvůli kolenu jen čtvrt hodiny

Trvalo to devadesát minut a v přepočtu se díky tomu vybralo víc než dvacet miliónů korun pro chudé a nemocné. Takovou sílu má fotbal a projevila se dnes (sobota) na vyprodaném stadionu Anfield Road, kde domácí legendy v exhibičním zápase porazily veterány Realu Madrid 4:3. Byly u toho i dvě české osobnosti klubu od řeky Mersey.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exhibiční utkání se odehrálo na vyprodaném stadionu Anfield Road | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Hlasatel sice ohlásil jména Vladimíra Šmicera i Patrika Bergera, oba si zase po čase užili potlesku vyprodaného stadionu Anfield Road a tóny tklivé klubové hymny FC Liverpool, jenže většinou se jenom dívali, co na hřišti předvádějí Gerrard, Owen, Figo nebo Seedorf.

Patrik Berger si při golfu před zápasem poranil záda a nenastoupil vůbec, a tak si tu z něj dělali legraci, že je to jako za starých časů – i během jeho angažmá tady v Liverpoolu ho brzdila zranění. Vladimír Šmicer si exhibici užil víc, ale taky vydržel jenom čtvrthodinu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vladimír Šmicer se vrátil v čase při utkání liverpoolských legend proti Realu Madrid

„Abych řekl pravdu, tak já mám s fotbalem trošku problém, protože mě bolí koleno. Na pravém koleni mám špatnou chrupavku, kvůli které jsem končil kariéru v roce 2009. Potom jsem sedm let hrál různé exhibice, ale před rokem mě to koleno začalo bolet tak, že jsem přestal hrát nejenom za Chabry, ale i tyhle exhibice. Ale tohle utkání jsem si nechtěl nechat utéct, takže jsem nasadil prášky a dal jsem do toho nějaké injekce,“ vysvětluje Šmicer.

Dodal ještě, že na podzim ho čeká operace chrupavky, aby mohlo sportovat bez omezení. „Už ani nemůžu moct hrát tenis, to koleno mě bolí, takže už mě to dost unavuje,“ slibuje český účastník zápasu, při kterém třeba Alan Kennedy nadchnul publikum, když se zvednul ze střídačky a cestou od rohového praporku zpátky si podal ruku s každým fanouškem v první řadě hlavní tribuny, jednu fanynku dokonce políbil.

A diváci ocenili hlavně návrat klubové legendy Stevena Gerrarda a jeho stále tvrdých dalekonosných střel a na chlup přesných padesátimetrových pasů. Robbie Fowler taky bývá zahrnovaný obdivem místních fanoušků, ale i on připouští, že tohle bylo hlavně Gerrardovo utkání.

Výjimečný byl soupeř, vyprodaný Anfield, ale jinak se tahle úspěšná liverpoolská parta z přelomu století vidí docela často, nedávno dokonce vyrazila na asijské turné.

„Čtyřikrát, pětkrát do roka se vidíme a je to příjemné. Měli jsme dobrou partu, která to začala v roce 2001, když jsme vyhráli pět titulů. Od té doby se ta parta drží. Potom se to začalo trošku měnit, protože přišel Benítez.“ Tentokrát se Vladimír Šmicer vrátil v čase při utkání liverpoolských legend proti Realu Madrid.

Jan Kaliba, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme