Na neúnavné Němce připravuje české fotbalisty také bývalý házenkář Brabec. Hlídá i stravování hráčů

V civilu působí rozvážně a neřekli byste do něj, že na hřišti býval divočák. Coby ligový házenkář Dukly dostal trest na sedm měsíců, když soupeři zlomil klíční kost. Nebo dokázal po utkání vzteky prokopnout dveře. Vedle toho si ale Petr Brabec budoval kariéru kondičního kouče a teď je s fotbalovými reprezentanty v Hamburku. Také on je tam připravuje na sobotní těžkou kvalifikační zkoušku proti německé mašině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Brabec je bývalým ligovým házenkářem Dukly, teď působí jako kondiční trenér u fotbalového národního týmu | Zdroj: ČTK

Pokud chce někdo porazit mistry světa, musí jim dát gól. To zase vyžaduje získat míč a k tomu je třeba Němce na hřišti dohonit. A to může být problém.

„Němci jsou průkopníci. Jako první měli kondiční trenéry, kteří jsou asi nejlepší na světě. A hráči z velkých klubů, jako je Bayern, jsou na tom úplně jinak než kluci, kteří hrají – a teď nechci snižovat – v Liberci, ve Slavii nebo ve Spartě,“ porovnává kondiční kouč české reprezentace Petr Brabec.

To je hendikep, který za několik dní na reprezentačním srazu smazat nelze, i když Češi jsou spolu o dva dny déle než Němci, jež se sešli teprve ve středu. Podle Brabce jsou ovšem i v českém týmu fotbalisti, které soupeř v sobotu jen tak neutahá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Důležité je, aby se hráči protahovali, chodili na regenerace a kvalitně jedli, vypráví kondiční trenér české fotbalové reprezentace Petr Brabec

„Rychlostní předpoklady má Vydra, dobře jsou na tom i Pavelka a Skali (Jiří Skalák – pozn. red.). Pak jsou zase typy jako Krejda (Ladislav Krejčí), který na sobě teď pracuje v Itálii. Zaznamenal docela velký pokrok, ale jeho potenciál ještě není úplně využitý,“ myslí si Brabec.

Skaláka a Krejčího jmenoval Brabec přezdívkou, ostatně s prvním se zná z Mladé Boleslavi, odkud si ho v létě k národnímu týmu vzal nový trenér Karel Jarolím. Teď po něm chce, aby mu hráče co nejlíp vyladil na nejtěžší zápas kvalifikace.

„Důležitá byla regenerace v první dva dny, aby se kluci dali dohromady. Měli kondiční část, kdy dělali sprinty, tahali gumy, takové nabuzení. Důležité je, aby se protahovali, aby chodili na regenerace, aby kvalitně jedli, což tady hlídáme,“ říká kondiční trenér reprezentace.

A důležité je i to, kde, a tedy při jaké teplotě se bude hrát. Přístavní Hamburk na severu Německa slibuje na sobotní večer osm stupňů nad nulou.

„Když bude zima, musí mít teplé nápoje, nejen iontový nápoj a vodu. Před zápasem navíc musí být připraveni i psychicky, že to bude velký boj,“ podotýká Brabec. ČRo Sport bitvu s Německem přiblíží v sobotu večer od 20.45.

Jan Kaliba, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme