Nastoupit společně aspoň v jednom reprezentačním zápase, na tuhle metu útočí bratři Škodovi

Jako prvním se to povedlo bratrům Bohumilovi a Vlastimilovi Jelínkovým už v roce 1906. Pak je následovali Hojerovi nebo Doškovi a naposledy před pěti lety Hubníkovi. Na jaře by se v nejbližším zápase české fotbalové reprezentace mohla znovu setkat bratrská dvojice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Škoda | Foto: Reuters

K už vyzkoušenému útočníkovi Milanovi Škodovi by totiž mohl přibýt nejlepší ligový střelec Michal. Kouč Karel Jarolím, který dnes hodnotil své krátké období u národního týmu, to nevyloučil. A Radiožurnál na toto téma s oběma sourozenci mluvil.

„To by bylo asi moc hezké, kdyby se to povedlo,“ usmívá se útočník Slavie Milan Škoda. „Doteď jsme to neřešili,“ dodal.

On k tomu zatím ani příliš nebyl důvod, protože zatímco starší Milan nasázel za poslední dvě a půl sezóny 39 ligových gólů, a tím si vysloužil reprezentační dres i účast na letošním Euru, mladší Michal zažívá opravdový průlom až teď, kdy ho deset branek za Brno vyneslo do čela ligové tabulky kanonýrů - takovou formu ještě nikdy neměl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skutečně jen několika bratrským dvojicím české a československé fotbalové reprezentace se podařilo nastoupit společně aspoň v jednom zápase. Teď na tuhle poctu útočí Milan a Michal Škodovi

„Ne zatím ne, minule na jaře jsem dal taky asi čtyři góly v nějaké krátké době, ale teď je to samozřejmě lepší a doufám, že to tak bude pokračovat,“ říká Michal Škoda.

A pokud by to tak bylo, mohli by se spolu odchovanci pražského ČAFC sejít na trávníku, což není vyloučené i proto, že každý z nich je doma na jiné pozici.

Milan na hrotu, Michal pod ním. Až takhle daleko reprezentační trenér Karel Jarolím neuvažuje, ale první pozvánku pro Michala Škodu nevylučuje.

„Je to ve hře. Nikdo nemá dveře zavřené. Samozřejmě to monitorujeme a hráče máme pod kontrolou, takže proč ne,“ říká Karel Jarolím.

Reprezentační kouč ostatně přiznává, že o Michalovi uvažoval už při posledním srazu národního týmu. „Samozřejmě to jméno také padlo, ale zase abychom neměli přeŠkodováno,“ uzavírá Karel Jarolím v nadsázce téma bratrů v triku národního týmu.

Jan Suchan, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme