Nečekali jsme to, ale odvoláme se, říká zástupkyně Berbra a Damkové ke kauze s omluvou

Okresní soud v Hodoníně rozhodl o tom, že se bývalý fotbalový sudí Antonín Kordula nemusí omlouvat místopředsedovi FAČR Romanu Berbrovi a bývalé předsedkyni komise rozhodčích Dagmar Damkové za loňské kritické výroky v médiích. Právní zástupkyni žalující strany rozhodnutí soudu překvapilo a rovnou uvedla, že se její klienti odvolají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový rozhodčí (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Podle soudkyně Olgy Houžvičkové šlo v případě výroků Antonína Korduly o věcnou a korektní kritiku, nikoli o štvavou kampaň, jak tvrdili Roman Berbr s Dagmar Damkovou. Ani jeden z účastníků sporu si do Hodonína nepřijel vyslechnout rozsudek a Kordulův advokát nechtěl bez svého klienta komentovat ani pro něj příznivý výrok. Právní zástupkyně žalobců Jana Gavlasová byla logicky nespokojená.

„Nečekala jsem, že to paní doktorka uchopí tímto způsobem. Je to ale samozřejmě její stanovisko. Mám proti tomu obranu, kterou je odvolání,“ uvedla Jana Gavlasová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sudí Kordula se za výroky v médiích Berbrovi a Damkové omlouvat nemusí, rozhodl hodonínský soud

Gavlasovou verdikt hodonínského soudu překvapil i proto, že v jiném sporu s kritizujícím rozhodčím Tomášem Kovaříkem už Berbr s Damkovou uspěli. Sudí se na jaře odvolal a další kolo je na programu už tento čtvrtek v Praze.

„Poukazuji na to, že je to v přímém rozporu s tím, jak rozhodl soud v Praze. Ta rozhodnutí by přitom měla být obdobná, protože i o tom byla novela občanského soudního řádu, na čemž si zakládá i Nejvyšší soud,“ dodala zástupkyně žalobců.

'Rozhodčí neřídí Damková'
Roman Berbr a Dagmar Damková žádají po bývalém fotbalovém sudím Antonínu Kordulovi omluvu poté, co o nich promluvil vloni v září v médiích. Kordula tehdy uvedl, že rozhodčí neřídí dnes už bývalá předsedkyně komise rozhodčích Damková, ale právě její partner Berbr.

Zástupkyně Berbra s Damkovou také v závěrečné řeči zpochybnila věrohodnost některých svědků, kteří potvrdili Kordulovu verzi o tom, že Berbr zasahuje do práce komise rozhodčích a některé sudí přitom navíc nevybíravě uráží.

Bývalí sudí Tomáš a Libor Kovaříkové totiž s Berbrem vedou podobný spor jako Kordula. Podle soudkyně kvůli tomu ale nejde svědka vyřadit, protože by potom každý mohl žalovat ty, jejichž svědectví je pro něj nepohodlné.

Další šanci na prosazení svého výklad budou mít Berbr s Damkovou prostřednictvím své advokátky u krajského soudu, ke kterému se plánují odvolat.

David Nekvinda, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme