Není to mission impossible, to bych sem ani nejel, tvrdí před zápasem s Německem obránce Sivok

Česká reprezentace má před sebou velký svátek - zápas světové kvalifikace na stadionu úřadujících mistrů světa Němců. Inspiraci, jak se nezaleknout velkého soupeře a uspět s ním, můžou členové národního týmu čerpat od svých předchůdců. V posledním utkání s Německem na podzim 2007 Češi vyhráli v Mnichově 3:0.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový reprezentant Tomáš Sivok | Zdroj: ČTK

„Bylo to úžasné. Vím ale, že Němci nebyli zrovna v dobré kondici. Já si to pamatuju, myslím, že dával Pláša (Jaroslav Plašil) gól, Matěják (Marek Matějovský) a ještě někdo dával, teď nevím,“ vzpomínal Tomáš Sivok.

Ne všechno si nejzkušenější člen současného týmu vybaví, vždyť se tehdy do kádru nevešel a díval se jen v televizi, ale spousta okolností je dnes podobná. Česká reprezentace má řadu zraněných hráčů a také nálepku jasného outsidera.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští fotbaloví reprezentanti věří, že nic není nemožné. Přeci jen v posledním vzájemném utkání s Německem odcházeli vítězně

„Takový krásný zápas vyjde jednou za kolik let a třeba se to může stát znovu. Kdybych tady říkal, že to je mission impossible, tak sem ani nejedu,“ říká Tomáš Sivok.

Češi se mají od čeho odrazit. V dosavadních dvou zápasech pod Karlem Jarolímem, byť byly jen s Arménií a Severním Irskem, udrželi čisté konto - za celou předchozí éru Pavla Vrby se jim to povedlo jedinkrát.

„Určitě se na to dá navázat. Němci zase nejsou neomylní, takže se s nimi určitě dá hrát. Já bych to přirovnal trošku k bundeslize, kde je to hrozně nevyzpytatelné. Každý může porazit každého a i Bayern má taky někdy špatný den, tak i ti Němci můžou mít. My zrovna můžeme mít nejlepší den a proč je neporazit.“

Jestli se odvážná slova obránce Pavla Kadeřábka podaří českým fotbalistům vyplnit, se dozvíte i z našeho přímého přenosu. Stejně jako celý zápas začne ve 20.45 na streamu ČRo Sport.

Jan Suchan, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme