Nezbylo mi nic jiného, než se přiznat, říká jihlavský fotbalista Rosa ke svému gestu fair play

Fotbalisté Zlína se přiblížili v prvoligové tabulce k vedoucí Plzni na rozdíl jediného bodu. Pomohla jim k tomu výhra na hřišti Jihlavy 3:1 a také gesto domácího obránce. Antonín Rosa se za vyrovnaného stavu 1:1 přiznal, že tečoval míč do vlastní sítě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Zlína porazili Jihlavu 3:1 | Foto: Luboš Pavlíček | Zdroj: ČTK

Těžko říct, jestli by se ze zlínské šatny po zápase ozývala radost, kdyby obránce Vysočiny Antonín Rosa v 53. minutě nepřiznal hlavnímu rozhodčímu, že to byl on, kdo tečoval míč do jihlavské sítě.

„Nejde k tomu nic říct. Nevěděl jsem, co rozhodčí píská. Pak za mnou ale rozhodčí přišel a zeptal se mě, jestli mě to trefilo, tak mi nezbylo říct nic jiného než ano. Jinak bych byl za blbce. Nebral bych to jako fair play,“ prohlásil po zápase Rosa s tím, že je to podle něj normální.

Přehrát

00:00 / 00:00

Musel jsem se přiznat, okomentoval situaci fotbalista Jihlavy, který v zápase proti Zlínu pomohl sudímu posoudit gólovou situaci Zlína

Jenže ne v českém prostředí. Na tuzemských trávnících přece jen nejde o běžný jev, že se fotbalista přizná k něčemu, co rozhodčí zrovna nevidí.

„Rozhodčí ukazoval náš ofsajd, ale všichni jsme viděli, že hrál balon hráč v modrém dresu. Pana rozhodčího přesvědčilo, že jsme na něj zatlačili. Pak došel Tonda Rosa a potichu řekl, že to byl on,“ poznamenal k nevšední situaci zlínský kapitán Tomáš Hájek a zároveň ocenil gesto jihlavského stopera.

„Fakt klobouk dolů, že se v takové situaci přiznal. Nevěděl jsem, kdo to tečoval.“

Domácí kouč Michal Bílek byl po zápase logicky zklamaný, že jeho tým se Zlínem prohrál, a tak chvíli hledal slova pro okomentování gesta svého svěřence Antonína Rosy.

„Neviděl jsem to, takže je těžké se k tomu vyjadřovat. V očích veřejnosti bude Tonda za hrdinu, ale osobně bych to nechal na rozhodčím. Zachoval se ale férově,“ uvedl Bílek.

Jihlava i kvůli tomuto gestu Antonína Rosy nezískala v utkání se Zlínem ani bod a hostující kouč Bohumil Páník po zápase přiznal, že něco podobného nikdy nezažil.

„Takové gesto jsem neviděl. Věřím, že když Jihlava přišla o tři body takovým gestem, tak že to na světě funguje tak, že když něco dáte, tak pak třikrát dostanete. Věřím, že za to dostanou devět bodů a že jim to pomůže v tom, aby zůstali s námi v lize,“ dodává trenér zlínských fotbalistů Bohumil Páník.

Jan Kodet, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme