Pedofilního trenéra Bennella obviněného ze zneužívání fotbalistů našli v bezvědomí v hotelu

Kouče anglické fotbalové mládeže Barryho Bennella nalezli v pátek v hotelu v bezvědomí a převezli ho do nemocnice. Stalo se tak poté, co se minulý týden několik hráčů svěřilo, že je Bennell v osmdesátých letech sexuálně zneužíval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Fotobanka Pixabay

Sexuální delikvent byl nalezen v pátek na adrese Knebworth Park ve městě Stevenage, kam se policie vydala s obavami o jeho zdraví. Posádka záchranářů byla na místě během osmi minut a poskytla mu první pomoc. Nyní je dvaašedesátiletý bývalý kouč klubu Crewe Alexandra stále v nemocnici. Víc policie nechtěla říct.

Naposledy viděl Bennella soused v Milton Keynes krátce předtím, co ho řada fotbalistů obvinila ze zneužívání. Lavinu spustil Andy Woodward a k němu se přidala řada dalších bývalých hráčů. Nebývalý skandál prošetřuje i ostrovní Fotbalová asociace.

Fotbalový trenér v Anglii desetiletí zneužíval mladé fotbalisty, pak si vzal sestru jedné z obětí

Číst článek

Bennell byl už dříve odsouzen ke čtyřem letům za znásilnění britského chlapce na fotbalovém turné na Floridě v roce 1994 a o čtyři roky později byl odsouzen na devět let za 23 prokázaných sexuálních útoků na chlapce. Potřetí byl souzen v roce 2015, kdy přiznal zneužívání chlapce v roce 1980 na fotbalovém táboře v Macclesfieldu.

Poté, co byl naposledy propuštěn, žil pod jiným jménem - Richard Jones. Jeho sousedé v Milton Keynes nevěděli o jeho minulosti až do té doby, co promluvil právě Woodward. Tehdy si začali stěžovat a policie Bennella přesunula do hotelu.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme