Plzeň porazila Hradec Králové 1:0 a upevnila si první místo

Fotbalisté Viktorie Plzeň v předehrávce 23. kola vyhráli pod novým trenérem Zdeňkem Bečkou 1:0 s Hradcem Králové. V 81. minutě se o vítězství postaral svým pátým gólem v sezoně Lukáš Hejda. Západočechy tak nemusí mrzet neproměněná penalta.

Fotbalisté Plzně porazili Hradec Králové 1:0

Fotbalisté Plzně porazili Hradec Králové 1:0 | Zdroj: ČTK

Domácímu Hradci se naskytl hned v úvodu přímý kop, když Lukáš Hejda zabránil Milanovi Černému, který mohl jít sám na branku. Domácí ale standardní situaci nevyužili. Ke tvrdé střele z levé strany vápna se dostal Martin Zeman, na hranici malého vápna ale dobře blokoval Lukáš Hůlka. Viktorii se v první půli v útočné fázi příliš nevedlo

V 16. minutě minul bránu Ottmara Tomáš Hořava. Vzápětí měli šanci domácí, když Tomáš Malinský prošel přes několik hráčů až před velké vápno, ale situaci nevyřešil nejlépe. Zřejmě chtěl balon nahrát Milanovi Černému, ale špatně jej usměrnil. V šanci byl ještě Pavel Černý, ale koncovka před brankářem mu nevyšla ideálně a po doteku s balonem upadl.

Ve druhém poločase měla Viktoria Plzeň k dispozici penaltu, ale na střelu Tomáše Hořavy si brankář Hradce Radim Ottmar počkal. V 71. minutě po centru hlavičkoval Martin Zeman nad bránu.

Po rozehrávce Jana Kopice poslal Plzeň v 81. minutě do vedení 1:0 Lukáš Hejda, který hlavičkou usměrnil míč do brány Ottmara. Hejda zaznamenal pátý gól v sezoně. V 86. měl Hradec šanci srovnat, ale Libor Žondra hlavičkoval mimo bránu. V závěru mohl ještě změnit stav utkání Jan Pázler, ale nedosáhl na centr. Hradec prohrál s Plzní v lize podesáté za sebou, po dvou utkáních nebodoval a zůstal čtrnáctý.