Plzeňské naděje pohřbil Džeko hattrickem. Viktoria prohrála v Římě a nepostoupí

Plzeňská Viktoria má jasno, v jarní části evropské ligy si nezahraje. Český mistr prohrál zápas na hřišti AS Řím 1:4 a v tabulce skupiny E je poslední s nedohnatelnou ztrátou na postupová místa. Tři góly AS dal Edin Džeko.

Plzeň prohra | Foto: Reuters

Bývalý útočník Teplic Edin Džeko ukázal Viktorii svou formu už po deseti minutách. Pronikl do pokutového území, zbavil se Kovaříka a z úhlu obstřelil Matúše Kozáčika v brance Plzně.

Český mistr potřeboval ve věčném městě bodovat, aby si udržel naději na postup. Cíli se přiblížil v 18. minutě. Jan Kovařík centroval do vápna, kde našel růžový přeliv netradičního hlavičkáře Martina Zemana. Záložník vyrovnal na 1:1.

Sparta zdolala Southampton a postoupila ze skupiny, Liberec porazil Karabach

Druhý tým aktuálního pořadí Serie A měl v závěru poločasu obrovský tlak. Nainggolan a Džeko těsně minuli, Salah těsně před přestávkou trefil pouze tyč.

Nápor ale pokračoval i po pauze. Daniel Paredes napálil z přímého kopu břevno, z otočky trefil pouze připravenou Kozáčikovu náruč.

Po hodině hry vstřelil bosenský útočník v dresu AS druhý a rozhodující gól. Hlavu Edina Džeka našel Antonie Rüdiger a Kozáčik, proti hlavičce to protipohybu neměl šanci.

V souběžně hraném zápase v tu chvíli vedla Austria Vídeň nad Astrou Giurgiu, a tak Roman Pivarník poslal na hřiště útočníky Ďuriše s Bakošem ve snaze skóre otočit, to se nepovedlo a gól padlo opět do plzeňské sítě. Fotbalovou parádou, střelou za patou, zvýšil Diego Perotti výhru AS Řím 3:1.

Chvíli před koncem zakončil Edin Džeko své galapředstavení. V pokutovém území zůstal na malou chvíli volný a opřel se do Perottiho přihrávky.

Po prohře 1:4 ztratila Viktoria Plzeň i teoretickou na postup. Rumunský tým totiž otočil zápas ve Vídni a Plzeň na druhé místo ztrácí 4 body.

5. kolo fotbalové Evropské ligy - skupina E:
AS Řím - Viktoria Plzeň 4:1 (1:1)
Branky: 11., 61 a 88. Džeko, 82. Perotti - 18. Zeman. Rozhodčí: Stieler - Siebert, Ittrich (všichni Něm.). ŽK: Nainggolan - Matějů, Zeman, Petržela. Diváci: 13.789.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít