'Prales' se dostal do televize, jeho popularita stoupá. Tohle už podruhé nezažijeme, tvrdí fotbalista

Zastřešené tribuny a sedačky často nahrazují stromy a obyčejné zábradlí, místo nejmodernějšího vozového parku jsou před stadiony spíše starší ojeté vozy. Přesto jsou nižší fotbalové soutěže stále 'luxusnějším' zbožím a poznat je to třeba i na televizních obrazovkách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Umělá tráva, fotbal hráč kopačky | Foto: www.bohemians.cz/PJMl

Před patnácti lety představil režisér Karel Kachyňa komedii Kožené slunce. Atmosféra fotbalového pralesa, jak se nejnižším soutěžím přezdívá, později oslovila i jiného tvůrce Jana Prušinovského a tak vznikl Okresní přebor. Televizní seriál i celovečerní film s Miroslavem Krobotem, chcete-li trenérem Pepíkem Hnátkem, v jedné z hlavních rolí.

„Tohle je svět Honzy Prušinovského, který fotbal na okresní úrovni hraje a má ho moc rád. Mně je vesnice taky blízká,“ uvedl Krobot k celovečernímu filmu. Fanoušci se právě na nižší fotbalové úrovně těší v celostátních mediích stále častěji.

Přehrát

00:00 / 00:00

Popularita nižších fotbalových soutěží je na vzestupu

Deník Sport o nich před časem zavedl speciální přílohu, redaktor Českého rozhlasu Jan Kaliba zase před lety natočil seriál o osudech klubů z vesnic a malých měst, které doplatily na umělé vystoupení ze svého běžného prostředí.

Na popularitu venkova teď vsadila i fotbalová asociace a na zápasy nižších tříd (vybírají je svým hlasováním i fanoušci) nově jezdí jako partner projektu Můj fotbal i veřejnoprávní Česká televize. „Jedná se o mimořádnou událost, kterou asi nikdo z nás podruhé nezažije. Jednou na to budeme vzpomínat u piva,“ přiznal Matěj Brabec, účastník historicky prvního přímého přenosu celoplošné televize z fotbalových utkání nižších tříd.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme