Real ztratil ve Varšavě dvougólové vedení, osmifinále Ligy mistrů si zajistil Dortmund

Fotbalová Liga mistrů zná další postupující. Skupině F jednoznačně vládne Dortmund, zato Real v Polsku ztratil. V „efku“ mají náskok Sevilla s Juventusem. Velmi blízko posunu mezi nejlepších šestnáct je také Leicester.

Adam Hloušek brání Cristiana Ronalda

Adam Hloušek brání Cristiana Ronalda | Zdroj: Reuters

Česko-slovenská pětice rozhodčích v čele s Pavlem Královcem řídila utkání bez atmosféry, zato s krásnými góly. Legia Varšava měla na zápas s Realem zavřené hlediště a hned od první minuty prohrávala. Volejem k tyči se prosadil Gareth Bale. Velšský reprezentant měl prsty i ve druhém gólu, který připravil Benzemovi.

Před přestávkou se prosadili i domácí, krásnou střelu poslal o tyč do brány Belgičan Odjidja a zahájil domácí comeback. Po změně stran Radković 18 metrů od brány nad ničím nepřemýšlel a vyrovnal bodlem.

7 minut před koncem opařil v černém hrající Bílý balet Thibault Moulin. S pomocí tyče skóroval a dostal Legii do vedení. Real dostal tři góly poprvé pod vedením Zinedina Zidana, ale stihl vyrovnat. Výsledek 3:3. Zajistil Mateo Kovačić.

Druhý zápas skupiny F zvládl Dortmund, když porazil Sporting Lisabon gólem Adriána Ramose z úvodu. Borussia má v tabulce 10 bodů a nedostižný náskok na třetí Sporting. Real ale zatím jistotu postupu nemá.

Ve skupině H vedl Juventus dlouho nad Lyonem proměnou penaltou Higuaína, jenže o čisté konto ve stém startu v LM připravil Gianliugiho Buffona pět minut před koncem Corentin Tolisso a srovnal. Legendární gólman inkasoval poprvé v letošním ročníku soutěže.

Hráči Sevilly vedli nad Dinamem Záhřeb po čistém průstřelu Vietta 1:0. Chorvaté navíc hráli celý druhý poločas v deseti, což využil Sergio Escudero, N’Zonzi a Ben Yedder. V tabulce má španělský tým 10 bodů.

Leicesteru se sice v domácí soutěži příliš nedaří, Champions League ale stejně prochází s přehledem. Po remíze 0:0 v Kodani má už 10 bodů a o osmifinále ho může připravit už jen vlastní selhání v kombinaci s výsledky ostatních zápasů.

Na druhé místo ve skupině G se před Dány dostalo Porto. Portugalci porazili Bruggy 1:0 díky ztečované hlavičce Andrého Silvy.

Leverkusen ve dvou vzájemných zápasech nedokázal dát Tottenhamu gól, dočkal se až ve Wembley, kde Kohouti dočasně sídlí. Slovinec v dresu německého týmu Kevin Kampl se dostal k míči v pokutovém území a dostal svůj tým na druhé místo v tabulce skupiny E.

Vedení si pojistili hráči Monaka, když porazili CSKA Moskva 3:0. Skóre otevřel Valere Germain, který překonal ruskou ofsajdovou past. Další dvě branky přidal ještě do přestávky Radamel Falcao.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít