Rooney náhradníkem. Kapitán vypadl ze sestavy Manchesteru i 'Albionu'

Krásné a dojemné loučení s národním týmem jako by hvězdným anglickým fotbalistům v poslední době nebylo souzené. Třeba Davidu Beckhamovi ukončilo reprezentační kariéru zranění, John Terry se národního dresu vzdal kvůli obvinění z rasismu a hořkost odcházení teď pociťuje i současný anglický kapitán Wayne Rooney.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anglie nemá novou barvu dresů, to jen Wayne Rooney musel obléknout rozlišovák pro náhradníky | Zdroj: Reuters

Když bude nominovaný, tak je prý k dispozici, protože miluje hrát za svou zemi, ale kdyby to bylo na fanoušcích nebo řadě expertů, už by takových okamžiků v kariéře Wayna Rooneyho asi příliš nebylo. Při posledním domácím kvalifikačním zápase proti Maltě začali angličtí příznivci během čtení sestav po zaznění kapitánova jména bučet.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbal je krutý, vědí v Anglii. A tak se Wayne Rooney musí vyrovnávat s hořkými zápasy strávenými na lavičce

„Nerozumím tomu. Má na sobě obrovskou odpovědnost, kritika je kolikrát nefér a on stejně jde a hrdě vede Anglii jako kapitán,“ zastal se historicky nejlepšího střelce anglického národního týmu prozatímní kouč Albionu Gareth Southgate.

„Vždycky si vzpomenu na všechny ty hráče, jako byli Lampard, Terry, Ashley Cole. Ty taky pořád někdo kritizoval, ale oni se přes to přenesli a nasbírali řadu startů, protože strašně toužili reprezentovat. Wayne spadá do této kategorie,“ dodal trenér.

Hned v dalším utkání ve Slovinsku ho ale posadil mezi náhradníky.

Potíž Wayna Rooneyho je v tom, že teď nemá dobrou formu, nestřílí góly, a proto vypadl ze základní jedenáctky i v Manchesteru United. Do útoku teď mají Angličané lepší fotbalisty a pokusy zařadit ho do zálohy nebyly nejúspěšnější.

Góly střílel kdysi, teď je teď

„Garetha Southgata je třeba ocenit, protože předchozí dva trenéři Anglie ho nedokázali vyndat ze sestavy, i když to měli udělat. Wayne Rooney prostě není tak dobrý, aby byl v základu - takhle to zkrátka je,“ nebral si ve vysílání BBC servítky bývalý útočník Blackburnu nebo Celtiku Chris Sutton.

Podobně to vidí také expert BBC a někdejší skotský reprezentant Pat Nevin: „Fotbal je a musí být bezcitný a krutý. Kdyby nehrál dobře, nikdy by nedal 53 reprezentačních gólů, ale to bylo kdysi. Teď je teď. Nemůže nastupovat jen díky své historii. Zapomeňte na ni! At hrají ti nejlepší!“

A to teď Wayne Rooney není, do základní sestavy Anglie by se ale rád brzy vrátil. Samozřejmě chce totiž být na hřišti a dodržet svůj plán rozloučit se s národním týmem za dva roky na mistrovství světa.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme