Schick, Krejčí i Jankto podávají v Itálii skvělé výkony, chválí Nedvěd

Čeští fotbalisté znovu dobývají Apeninský poloostrov. V italské Serii A o sobě dává aktuálně vědět trojlístek Ladislav Krejčí, Jakub Jankto a Patrik Schick. Vzestupu jejich kariéry si všímá také Pavel Nedvěd, viceprezident turínského Juventusu a nejlepší fotbalista Evropy roku 2003.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Nedvěd. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

„Podávají skvělé výkony. Jak Krejčí v Boloni, tak Schick v Sampdorii a Jankto v Udinese. Mají našlápnuto velice dobře a nemusí zůstat jen v těchto klubech. Můžou udělat daleko větší kariéru,“ myslí si Pavel Nedvěd.

Podle něj v Česku vyrůstá, vedle trojlístku jmenovaných hráčů, další generace s možností se v Itálii prosadit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Český fotbal má dobrou generaci mladých hráčů, říká Pavel Nedvěd

„Generace takzvaných mladých pušek je dobrá. Budeme mít hodně dobrý základ, takže to může být zase pozitivní. Mají na to, aby byli evropskými a světovými hvězdami, jen to chce chvilku času. Jména bych věděl, ale neřeknu je, protože by hned byli dražší,“ vysvětluje Nedvěd.

Jenže italská liga platí za jednu z nejlepších v Evropě. Získat si v ní uznání a respekt není snadné.

„Italská liga je strašně těžká, co se taktického pohledu týká. Když se tihle mladí kluci naučí hrát v Itálii, tak mohou jít do jakékoliv světové soutěže a neudělají tam ostudu.“

Větší počet účastníků MS ve fotbale přinese problémy, řekl v Praze šéf UEFA Čeferin

Číst článek

A otevřou třeba dveře na Apeninský poloostrov dalším fotbalistům. Zájem skautů o český fotbalový trh se také zásluhou trojice Ladislav Krejčí, Jakub Jankto, Patrik Schick zvyšuje. Do Itálie a Juventusu si pak možná otevřel dveře v Číně působící Bořek Dočkal. Na vyhlášení Fotbalisty roku složil právě Pavlu Nedvědovi poklonu.

„Myslím, že má teď jiné starosti. Velice mě to ale potěšilo, protože od fotbalistů to těší úplně nejvíce. V Číně může udělat pěknou kariéru,“ dodal Pavel Nedvěd, dvojnásobný medailista z mistrovství Evropy, vítěz Poháru vítězů pohárů a Superpoháru.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme