Šest výher za sebou, fotbalisté Lipska poprvé vedou bundesligu

Německou fotbalovou ligu vede poprvé v historii tým Lipska. Nováček soutěže vyhrál v Leverkusenu 3:2 a po šestém vítězství za sebou se dostal na první místo tabulky před Bayern Mnichov. Obhájce titulu čeká v sobotu šlágr 11. kola na hřišti Dortmundu.

Nováček soutěže Lipsko vyhrál v Leverkusenu 3:2 a vede tabulku

Nováček soutěže Lipsko vyhrál v Leverkusenu 3:2 a vede tabulku | Zdroj: Reuters

Účastník Ligy mistrů Leverkusen vstoupil do utkání ideálně - už v první minutě otevřel skóre Kevin Kampl. Vedení však domácím dlouho nevydrželo, po rohovém kopu vyrovnal vlastním gólem Julian Baumgartlinger. V nastaveném čase se osmý tým tabulky radoval opět z vedení zásluhou Juliana Brandta.

Po přestávce mohl náskok zvýšit Hakan Calhanoglu, ale jeho penaltu zneškodnil brankář Peter Gulacsi. Leverkusen potvrdil bídnou bilanci v jejich proměňování - za poslední tři sezony jeho hráči zahodili pět ze sedmi pokutových kopů.

Šrouby, býčí hlava, protesty. Lipsko je mezi fanoušky neoblíbené, teď může jít do čela bundesligy

A Lipsko toho dokázalo využít. V 67. minutě vyrovnal nejlepší střelec týmu Emil Forsberg pátým gólem v sezoně, devět minut před koncem pak rozhodl kapitán Willi Orban po centru švédského záložníka.

Lipsko je prvním lídrem bundesligy z bývalé NDR od roku 1991, kdy tabulku vedla Hansa Rostock. Navíc jako první nováček v historii soutěže zůstává i po jedenáctém kole bez porážky.