Slavia nepřipustila zaváhání. Hradec Králové porazila čtyřgólovým rozdílem

Na výhru Plzně odpověděli nejlepším možným způsobem. Fotbalisté pražské Slavie porazili v dohrávce 24. kola první ligy Hradec Králové 4:0. V tabulce díky tomu stáhli náskok Západočechů na rozdíl jediného bodu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté pražské Slavie se radují ze vstřelené branky do sítě Hradce Králové | Zdroj: ČTK

Sešívané rychle uklidnil první gól, který vstřelili už v šesté minutě. Brankář Hradce Ottmar nevyběhl při rohovém kopu pro míč do malého vápna, kde Michal Frydrych vyhrál důležitý souboj a ranou pod břevno poslal domácí do vedení.

Brzký zásah ale fotbalisty Slavie trochu ukolébal a do hry se na okamžik dostali také hosté. Při šanci Pavla Černého trefil míč břevno, ale už předtím se pískal útočný faul hradeckého hráče. Zhruba po desetiminutovém výpadku se ale Pražané vrátili do hry. Ve dvacáté minutě poslal Škoda balon před branku, kde byl Martanem faulovaný Zmrhal a z nařízeného pokutového kopu se Škoda nemýlil.

Nejlepší ligový střelec se ukázal také jako skvělý nahrávač. Pět minut před poločasem narazil balon Mingazovovi a turkmenský záložník ukázal, že kromě plachtění vzduchem umí také zakončovat.

Po přestávce se hrál poměrně otevřený fotbal. Slavia chtěla přidávat další branky, zatímco hosté pochopili, že nemá cenu bránit hodně nepříznivý výsledek. Největší šanci Východočechů spálil Pavel Černý, jehož ránu z hranice pokutového území parádně vytáhl brankář Pavlenka.

Ještě jeden gól téměř deset tisíc fanoušků v Edenu přeci jen vidělo. Slávisté u něj měli notnou porci štěstěny. Obránce Hůlka vyrobil u vlastního vápna solidní kiks. Škoda svůj lob namířil jen do břevna, ale od něj se míč odrazil na stehno Josefa Hušbauera a následně do branky.

Slavia stále na Plzeň v tabulce ztrácí. V dalším kole se představí na hřišti Slovácka, zatímco Viktorii čeká náročný nedělní souboj na Letné proti Spartě.

24. kolo první fotbalové ligy:
SK Slavia Praha – FC Hradec Králové 4:0 (3:0)
Branky: 6. Frydrych, 23. Škoda z pen, 40. Mingazov, 74. Hušbauer. Rozhodčí: Jílek – Pelikán, Hájek. ŽK: Barák – Martan. Diváci: 9786.

Slavia: Pavlenka – Frydrych, Lüftner, Deli, Flo – Ngadeu – Mingazov, Hušbauer (80. Mešanovič), Barák (71. Ščuk), Zmrhal (60. Sýkora) – Milan Škoda. Trenér: Šilhavý.
Hradec Králové: Ottmar – Krátký, Nosek, Hůlka, Mudra – Martan, Schwarz, Jirsák, M. Černý (85. Súkenník), Malinský (65. Trubač) – P. Černý (74. Pázler). Trenér: Frimmel a Pilný.