Slavný fotbalový klub PSG má vlastní virtuální tým. Cílem je zisk nových fanoušků

Popularita e-sportu, tedy soutěžení hráčů počítačových her, neustále roste. Podle studie společnosti Newzoo, na kterou upozornila britská BBC, by e-sport mohl do roku 2020 generovat celosvětové příjmy převyšující částku jedné miliardy liber a zdvojnásobit počet fanoušků na 600 milionů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci fotbalového PSG (ilustrační foto)

Fanoušci fotbalového PSG (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Organizované turnaje v hraní počítačových her už nyní online sledují miliony lidí. „E-sport má potenciál stát se jedním z pěti největších sportů vůbec,“ myslí si analytik Pete Warman ze společnosti Newzoo, která se na elektronický sport specializuje.

Rostoucí popularity e-sportu si všímají i tradiční sportovní organizace. Tým profesionálních hráčů počítačových her nedávno pod svou značkou nedávno založil i slavný francouzský fotbalový klub Paris Saint-Germain.

„Prostřednictvím e-sportu chceme najít nové fanoušky naší značky. A nemusí se jednat jen o příznivce fotbalu,“ řekl BBC Fabien Allegre, jenž má v PSG na starost merchandising, do kterého spadá například i prodej dresů a jiných suvenýrů.

Francouzský tým si od svého kroku slibuje, že najde nové příznivce i na mimoevropských trzích. Hráči „virtuálního“ PSG se ani zdaleka neorientují pouze na fotbalovou hru FIFA, ale i hojně rozšířenou strategii League of Legends.

V současnosti „soupiska“ e-sportovního týmu PSG obsahuje osm profesionálních hráčů, kteří pocházejí z různých koutů světa. „Měli jsme možnost poznat fotbalisty PSG a prohlédnout si stadion, což bylo skvělé. Jedinou vadou na tom bylo, že nemám rád fotbal,“ přiznává Thomas Yuen, jenž francouzský tým reprezentuje ve hře League of Legends.

Virtuální závod o milion dolarů

Pozadu s virtuální realitou nechce být ani svět motorsportu. V lednu tohoto roku se v Las Vegas uskutečnil turnaj, ve kterém se o bonus ve výši jednoho milionu dolarů utkali nejlepší jezdci simulátorů Formule E, což je v reálném světě seriál elektronických formulí.

Z vítězství se tehdy radoval Nizozemec Bono Huis, jenž si díky tomu připsal odměnu 200 tisíc dolarů. Závodu, kterému přihlížel i šéf Mezinárodní automobilové federace Jean Todt, se zúčastnili i závodníci reálné Formule E. Ani nejlepší z nich, kterým byl Švéd Felix Rosenqvist, však na specialistu z virtuálního světa nestačil.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme