Slavný fotbalový klub PSG má vlastní virtuální tým. Cílem je zisk nových fanoušků

Popularita e-sportu, tedy soutěžení hráčů počítačových her, neustále roste. Podle studie společnosti Newzoo, na kterou upozornila britská BBC, by e-sport mohl do roku 2020 generovat celosvětové příjmy převyšující částku jedné miliardy liber a zdvojnásobit počet fanoušků na 600 milionů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci fotbalového PSG (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Organizované turnaje v hraní počítačových her už nyní online sledují miliony lidí. „E-sport má potenciál stát se jedním z pěti největších sportů vůbec,“ myslí si analytik Pete Warman ze společnosti Newzoo, která se na elektronický sport specializuje.

Rostoucí popularity e-sportu si všímají i tradiční sportovní organizace. Tým profesionálních hráčů počítačových her nedávno pod svou značkou nedávno založil i slavný francouzský fotbalový klub Paris Saint-Germain.

„Prostřednictvím e-sportu chceme najít nové fanoušky naší značky. A nemusí se jednat jen o příznivce fotbalu,“ řekl BBC Fabien Allegre, jenž má v PSG na starost merchandising, do kterého spadá například i prodej dresů a jiných suvenýrů.

Francouzský tým si od svého kroku slibuje, že najde nové příznivce i na mimoevropských trzích. Hráči „virtuálního“ PSG se ani zdaleka neorientují pouze na fotbalovou hru FIFA, ale i hojně rozšířenou strategii League of Legends.

V současnosti „soupiska“ e-sportovního týmu PSG obsahuje osm profesionálních hráčů, kteří pocházejí z různých koutů světa. „Měli jsme možnost poznat fotbalisty PSG a prohlédnout si stadion, což bylo skvělé. Jedinou vadou na tom bylo, že nemám rád fotbal,“ přiznává Thomas Yuen, jenž francouzský tým reprezentuje ve hře League of Legends.

Virtuální závod o milion dolarů

Pozadu s virtuální realitou nechce být ani svět motorsportu. V lednu tohoto roku se v Las Vegas uskutečnil turnaj, ve kterém se o bonus ve výši jednoho milionu dolarů utkali nejlepší jezdci simulátorů Formule E, což je v reálném světě seriál elektronických formulí.

Z vítězství se tehdy radoval Nizozemec Bono Huis, jenž si díky tomu připsal odměnu 200 tisíc dolarů. Závodu, kterému přihlížel i šéf Mezinárodní automobilové federace Jean Todt, se zúčastnili i závodníci reálné Formule E. Ani nejlepší z nich, kterým byl Švéd Felix Rosenqvist, však na specialistu z virtuálního světa nestačil.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme