Soudní tahanice kolem Neymarova přestupu pokračují. Hvězdě Barcelony hrozí dvouletý trest

Katalánská Barcelona by mohla přijít o nejdražší posilu ve své historii a světový fotbal o jednu z největších hvězd současnosti. Státní zástupce požaduje dvouletý trest pro brazilského fotbalového útočníka Neymara za to, že se v roce 2013 při svém přestupu z brazilského Santosu na Nou Camp údajně zapletl do korupčního jednání. Až pětiletý žalář hrozí bývalému prezidentovi katalánského klubu Sandru Rosellovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lionel Messi a Neymar naposledy společně vyhráli MS klubů, jeden z nich teď může do sbírky přidat Zlatý mí | Foto: Reuters

Soud se začal dohodou mezi Santosem a Barcelonou zabývat poté, co brazilská investiční společnost, která vlastnila čtyřicet procent práv na Neymara během jeho angažmá v Santosu, podala trestní oznámení.

Zástupci firmy DIS se domnívají, že společnost byla finančně poškozena. Barcelona totiž tvrdila, že za brazilského útočníka zaplatila výrazně méně peněz, než byla skutečná suma 83 milionů eur (asi 2,2 miliardy korun), a tudíž DIS vyplatila podstatně nižší částku.

Kromě Neymara, pro něhož prokuratura žádá dvouletý trest, mají před soudem stanout také jeho otec a agent v jedné osobě a bývalý prezident katalánského velkoklubu Sandro Rosell. Soudce Jose Perals mu chce udělit pět let a Barceloně pokutu ve výši 8,4 milionu eur.

Vedení celku z Nou Campu už v červnu zaplatilo téměř 5,5 milionu eur za daňové podvody při Neymarově přestupu.

Čtyřiadvacetiletý Brazilec není jedinou hvězdou Barcelony, která má pletky se soudy. Lionel Messi, čtyřnásobný nejlepší fotbalista planety, byl letos odsouzen k 21 měsícům vězení za daňové úniky. Do výkonu trestu ale nastoupit nemusel, protože byl kratší než dva roky.

Pobyt ve vězení tak zřejmě nehrozí ani Neymarovi v případě odsouzení. Ve Španělskou jsou dvouleté a kratší tresty většinou podmíněné, pokud za sebou viník nemá odsouzení z minulosti.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme