Spartu sužují zranění, ale v Evropské lize dál válí. Z minima děláme maximum, zní z kabiny

Bylo jich tak akorát, ale přesto soupeře válcovali. Tenhle model bájné Klapzubovy jedenáctky teď přebrali fotbalisté Sparty. Zraněných mají čím dál víc, ale k postupu do jarní části Evropské ligy chybí už jen málo. Ve čtvrtek si ve čtvrtém kole základních skupin zajistili proti Beer Ševě třetí vítězství a skupinu, kde je i anglický Southampton a italský Inter Milán, vedou s dvoubodovým náskokem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Sparty

Fotbalisté Sparty | Zdroj: ČTK

Pro Spartu platí v mezinárodních zápasech heslo čím hůř, tím líp. Hráči jí kvůli zraněním neustále ubývají, zato body v Evropské lize přibývají.

Proti Beer Ševě dala sotva dohromady základní jedenáctku, ale vyhrála potřetí za sebou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalová Sparta může po domácím střetnutí se Southamptonem, které je na programu 24. listopadu, slavit postup do jarní fáze Evropské ligy

„My se tomu teď už skoro usmíváme, protože minulý rok tažení Evropskou ligu bylo z posledních sil a s posledními hráči, co jsme ještě měli. Asi je to možná i tím, že v zápasech většinou není tlak úplně na nás,“ zamyslel se záložník Bořek Dočkal.

Podle zadáka Michala Kadlece se sestava prakticky postavila sama. „Je dobré, že typologicky máme hráče na své posty a nezranili se všichni obránci. Že by třeba Lafi (David Lafata – pozn. red.) musel hrát třeba v obraně. Snažíme se udělat z minima, co máme, maxium,“ řekl Kadlec.

Už po příštím zápase 24. listopadu doma proti Southamptonu může Sparta slavit postup do jarní fáze Evropské ligy, ale taky se jí může stát, že znovu přijde trest od UEFA za chování fanoušků. Ti při zápase s Hapoelem několikrát skandovali „UEFA mafia“.

„Během zápasu to tolik nevnímám. Jsem rád, že se to udrželo v nějakých mezích, nic výrazného jsem nezaznamenal. Asi by všechny hodně mrzelo, kdybychom na domácí zápas se Southamptonem byli zase nějak trestaní nebo omezení. Věřím, že se lidi budou těšit,“ doufá Dočkal.

Jan Kaliba, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme