Stovky 'Rosických' na tribunách, žádný na trávníku. Návrat hvězdy pomohl Spartě především v marketingu

Návrat Tomáše Rosického po letech do Sparty vzbudil mezi fanoušky obrovské naděje. Jenže po několika měsících na Letné místo suverénní cesty za titulem řeší krizi. A "malý Mozart" nenastoupí nejen do víkendového derby, ale po operaci si nezahraje minimálně do konce sezony.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalová reprezentace, Tomáš Rosický

Fotbalová reprezentace, Tomáš Rosický | Foto: Filip Jandourek

„Po příchodu Tomáše Rosického se masivně zvedl zájem o suvenýry a dresy. Hned první týden jsme prodali stovky dresů se jmenovkou Rosický na zádech,“ vysvětluje Ondřej Kasík, manažer PR a komunikace pražské Sparty.

Sparťanský fanshop sice spadá pod externí firmu, takže příjmy z merchandisingu nejsou přímo příjmem klubu, letní příchod slavného odchovance ale převrátil situaci, kdy si fanoušci dresy kupovali dresy především bez potisku. „Malému Mozartovi“ nemohl v tomto ohledu konkurovat ani mezi fanoušky velmi populární David Lafata.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Rosický se v této sezoně už do hry nezapojí

„Sparta nikdy nezaznamenala tak velký zájem o suvenýry. Nejde pouze o dresy, ale o kšiltovky, trička. Všechny tyto artikly se prodávaly po stovkách,“ potvrzuje Kasík.

Jenže nejdražší hráč, který kdy odešel z české ligy, se po návratu na hřišti téměř neukázal. Po 18minutovém představení tribunám v zápasu s Mladou Boleslaví ho znovu začala trápit achilovka. Sice se zapojil do zimní přípravy, přetrvávající problémy ale vyvrcholily další operací.

„Myslím, že to byl spíš marketingový tah a lákadlo na diváky, aby je přitáhli do ochozů, že přišla posila, ale ve finále je to takový koupený zajíc v pytli,“ říká jeden z fanoušků.

Na Letné ale stále věří, že by se Rosický mohl zapojit. „Je to jako v životě - pokud je naděje, člověk o ni musí bojovat. Já to ještě jednou prostě musím zkusit,“ řekl záložník pro sparťanskou televizi.

„Aktuálně je nejdůležitější, aby se Tomáš zotavil po operaci. Věříme, že se začátkem následující sezony se vrátí do zápasového režimu,“ dodává Kasík.

Ve sparťanském realizačním týmu ale už nyní působí bývalý hráči Radoslav Kováč, Daniel Zítka či Miroslav Baranek. I proto na Letné počítají s Rosickým i po konci hráčské kariéry. Ať už před ní bude následovat návrat na trávníky, nebo ne.

„Tomáš v ČR v rámci své kariéry nespojil s jiným klubem, než je Sparta, takže by dávalo logiku, aby své zkušenosti a znalosti předával ve Spartě i po skončení kariéry. Pravděpodobně bude záležet na jeho dohodě s majitelem klubu, až si řekne, že jeho hráčská kariéra skončila,“ říká Ondřej Kasík.

Petr Havlíček, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme