Striktní pravidla v Dánsku Novákovi vyhovují. Jsem na sebe tvrdší, říká fotbalový reprezentant

Bohatstvím ani prestiží to není Anglie, dynamikou za Německem zaostává, ale i tak má dánský fotbal od každého trochu. Diváci v Mladé Boleslavi nebo posluchači ČRo Sport se o tom večer, kdy začne přípravný zápas Česko-Dánsko, sami přesvědčí. Obránce Filip Novák má v tomhle oproti všem náskok – ligu i životní styl Dánů poznává od loňského srpna, kdy přestoupil do Midtjyllandu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V minulosti Filip Novák (v červeném) souboje nevyhledával, tvrdé tréninky v Dánsku ho ale naučily | Foto: Reuters

„Kachnu občas máme, na tom není nic zlého, ale vesměs se vůbec nesmaží. U nás to vidím na každém rohu. Máme to kousek k moři, takže jíme čerstvé ryby – a zdravá strava tělu pomáhá,“ líbí se Filipu Novákovi zdravý severský životní styl.

A zdravá strava zase pomáhá tělu, které mu v Dánsku hlídají mnohem pečlivěji než předtím v Jablonci. Už jen změna kuchyně českého obránce změnila k lepšímu i fotbalově.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dánsko mě naučilo být na sebe tvrdší. V Česku jsme si šli lehce zahrát, tam je to jízda, porovnává Filip Novák tréninky v zemích úterních soupeřů

„Každý týden nám měří tuky, svaly, takže přesně vědí, v jakém rozmezí se pohybujeme. Jsem tam pod větším drobnohledem. Máme to tak i v reprezentaci, a jelikož jsem na to zvyklý z klubu, nemám s tím tady problém. Ještěže mě tam měří. Kdybych se měl každý měsíc modlit za výsledky, asi bych to nezvládl,“ pousmívá se Novák.

V úterý v Mladé Boleslavi tedy můžeme proti českému týmu čekat armádu osvalených fotbalistů, kteří svou sílu na hřišti umějí využívat – už i Nováka tím dánské prostředí nakazilo.

„Když jsem hrál v Česku, moc jsem nevyhledával souboje a silový fotbal. To mi chybělo do hráčského portfolia. Dánsko mě naučilo být na sebe tvrdší. Oni to budou řezat naplno, nenechají žádný balon zadarmo,“ vyzrazuje Novák o úterním soupeři týmu Karla Jarolíma.

Rozdíl je podle něj i v přístupu k tréninku. „V Česku jsme si šli lehce zahrát. Tam je to jízda. Pak je pro ně jednodušší návyky z tréninku dělat v zápase,“ dodává zadák Midtjyllandu.

Poslední přípravné klání pro českou i dánskou reprezentaci v letošním roce začne v Mladé Boleslavi o půl deváté. Celé ho odvysílá ČRo Sport.

Jan Kaliba, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme