Útočník fotbalové Sparty Lafata musí doplatit milion korun na daních, rozhodl soud

Útočník fotbalové Sparty David Lafata bude muset doplatit na daních jeden milion korun. Rozhodl o tom Krajský soud v Českých Budějovicích poté, co se k němu fotbalista po rozhodnutí finančních úřadů obrátil. Informaci v pátek přinesl zpravodajský server iDNES.cz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Davida Lafatu trápí nefotbalové problémy | Foto: ČTK, Radek Petrášek

Lafata podle rozhodnutí soudu bude muset doplatit daň z příjmu z let 2011 až 2013, kdy působil v Jablonci a ve Spartě.

Bývalý reprezentační útočník za uvedené období původně na daních odvedl 1,185 milionu korun, jelikož se snažil využít daňového zvýhodnění pro živnostníky. Na to však podle finančního úřadu neměl právo, a proto mu doměřil doplatek ve výši jednoho milionu korun.

FAČR chystá legislativní změny na profesionální i amatérské úrovni

Číst článek

Přesto má fotbalista ještě šanci, že částku doplácet nebude. Odvolal se totiž k Nejvyššímu správnímu soudu.

„Je to dost peněz,“ připustil Lafata pro deník MF DNES, podle jehož zjištění příjmy fotbalisty v letech 2011 až 2013 činily více než 16 milionů korun.

Lafata není jediný

David Lafata navíc není jediným českým sportovcem, kterému úřady vyměřily dodatečnou daň. V České republice totiž sportovci často nefigurují jako zaměstnanci svých klubů, ale své služby odvádějí na základě živnostenského listu, což bývá sporné.

Messi dostal za daňové podvody 21 měsíců, do vězení nemusí

Číst článek

Do budoucna by tyto nejasnosti mohl vyřešit nový zákon, který chystá ministerstvo školství.

Problémy s daněmi však nemají pouze čeští fotbalisté. Například v červenci tohoto roku dostal hráč Barcelony Lionel Messi trest ve výši 21 měsíců odnětí svobody a pokutu za to, že na daních ve Španělsku neodvedl více než čtyři miliony eur. Vzhledem ke španělským zákonům ale do věznice nastoupit nemusel.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme