Úžasné, rozplývá se nad vydařeným podzimem kouč fotbalové Slavie Šilhavý

Poprvé od mistrovské sezony 2008/2009 jsou opět ve hře o titul. Fotbalisté Slavie mají za sebou několikaleté turbulentní období, ale po dlouhé době také velmi vydařený podzim. Výrazně je pod ním podepsaný i muž, který do klubu přišel až v rozehrané soutěži – trenér Jaroslav Šilhavý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kouč Slavie Jaroslav Šilhavý | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: ČTK

Dodnes drží rekord v počtu ligových startů, které začal sbírat ještě v éře Československa, ale zajímavá čísla střádá i jako trenér. Tím nejaktuálnější je číslo 12 – jde o sérii zápasů bez porážky, kterou od příchodu do Slavie drží.

A protože v té šňůře výhry výrazně převažují nad remízami, je z toho druhé místo po podzimní části za vedoucí Plzní.

„Nejen já, ale i všichni slavisté máme obrovskou radost. Musím před klukama smeknout, protože pracovali a ty výsledky, co jsme udělali, tak to je úžasné,“ i z těchto slov poznáte, proč je Jaroslav Šilhavý je považovaný za jednoho z nejslušnějších koučů fotbalové ligy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalová Slavia přezimuje v ligové tabulce na druhém místě. Je to úžasné, říká kouč Šilhavý

Ale jen proto ho vedení Slavie po nervózním startu sešívaných do sezony jistě neangažovalo.

„Snaží se nás vyhecovat, podpořit a tlačí nás dopředu. Chce, abychom si věřili, a svědčí nám to. Možná jsme potřebovali impuls,“ přiznává jeden z klíčových mužů vydařeného slávistického podzimu a už také reprezentační záložník Jaromír Zmrhal.

Vždyť sestava, kterou před tím stavěl v září odvolaný Dušan Uhrin mladší, se zase tak moc neliší od optimální jedenáctky Jaroslava Šilhavého. A když teď pětapadesátiletý kouč dostal od Českého rozhlasu otázku, co stojí za výsledky, skromně odpověděl:

„Když to shrnu – je to týmová práce, atmosféra v týmu a kvalita kádru.“

Jaroslav Šilhavý začínal trénovat tam, kde rozhodně tak kvalitní kádry neměli, a když se svými týmy, ať už to tenkrát byly Kladno, Plzeň či Budějovice, přijížděl na půdu největších favoritů, ve fotbalovém zákulisí se v nadsázce říkávalo, že postaví deset obránců, aby v zápase uspěl.

Když ale v roce 2011 dostal poprvé šanci pracovat v klubu s dostatečným počtem kreativních, útočně laděných fotbalistů, hned z toho byl ligový titul. Na své zatím nejúspěšnější období v libereckém Slovanu teď může Jaroslav Šilhavý po několika skromnějších sezonách navázat ve Slavii. A zkušenosti ze severu Čech, kdy vedl k mistrovské trofeji partu kolem Jiřího Štrajnera a Jana Nezmara, se mu teď mohou hodit.

„Myslím, že v Liberci to bylo jako nyní ve Zlíně, takové nadšení a jeli jsme na vlně. Musím ale říct, že tam byli skvělí hráči. Ve Slavii je ale tlak mnohem větší. Fanoušci za námi jezdí a mnohdy mají převahu nad domácími, takže to je úžasné. Zodpovědnost je tedy veliká,“ řekl trenér Jaroslav Šilhavý po posledním utkání podzimu ve Zlíně, kde si slávisté díky výhře 4:0 upevnili druhou příčku.

Jaroslav Plašil, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme