Věděly anglické kluby o zneužívání malých fotbalistů? Asociace rozjíždí vlastní vyšetřování

Nezávislé vyšetřování pedofilního skandálu v mládežnických týmech zahájila anglická Fotbalová asociace. V posledních dnech vystoupilo v médiích několik exfotbalistů, které měli v 70. a 80. letech jejich trenéři pohlavně zneužívat. Obětí pedofilů mezi mladými hráči by řádově mohly být stovky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbal (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay

Nezávislé vyšetřování má zjistit, jestli Fotbalová asociace, její představitelé a jednotlivé kluby o podezřeních kolem pedofilních koučů v inkriminované době věděli.

Množí se informace, že se některé týmy snažily skandály ututlat. Podle Telegraphu jeden z klubů Premier League vyplatil bývalému hráči potají značnou sumu výměnou za to, že nezveřejní případ svého znásilnění trenérem mládežnického týmu.

Fotbalový trenér v Anglii desetiletí zneužíval mladé fotbalisty, pak si vzal sestru jedné z obětí

Číst článek

Britský deník uvádí, že jde o historický případ ze 70. let, o kterém se Scotland Yard dozvěděl teprve nedávno poté, co se rozvířil případ pedofilního moderátora Jimmyho Savilea.

Telegraph odhalil, že kvůli pohlavnímu zneužívání svěřenců skončilo v Británii v posledních 10 letech za mřížemi více než 20 trenérů. Sexuální skandály se podle listu mohou rozšířit i do dalších sportů.

Vyšetřování skandálu rozjel v emotivní zpovědi pro Guardian bývalý obránce Sheffieldu a Bury Andy Woodward, který přiznal, že byl roky zneužíván trenérem Barrym Bennellem, o necelý týden později se ozvali i Steve Walters a David White, bývalý útočník Citizens.

Mirror na začátku tohoto týdne vydal rozhovor s bývalým reprezentantem Paulem Stewartem, který také přiznal, že byl sexuálně obtěžován, nikoli však Bennellem. Podle Guardianu se policii ozval i další bývalý fotbalista, který obvinil George Ormonda, bývalého mládežnického trenéra Newcastlu usvědčeného už v roce 2002.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme