Věděly anglické kluby o zneužívání malých fotbalistů? Asociace rozjíždí vlastní vyšetřování

Nezávislé vyšetřování pedofilního skandálu v mládežnických týmech zahájila anglická Fotbalová asociace. V posledních dnech vystoupilo v médiích několik exfotbalistů, které měli v 70. a 80. letech jejich trenéři pohlavně zneužívat. Obětí pedofilů mezi mladými hráči by řádově mohly být stovky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbal (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay

Nezávislé vyšetřování má zjistit, jestli Fotbalová asociace, její představitelé a jednotlivé kluby o podezřeních kolem pedofilních koučů v inkriminované době věděli.

Množí se informace, že se některé týmy snažily skandály ututlat. Podle Telegraphu jeden z klubů Premier League vyplatil bývalému hráči potají značnou sumu výměnou za to, že nezveřejní případ svého znásilnění trenérem mládežnického týmu.

Fotbalový trenér v Anglii desetiletí zneužíval mladé fotbalisty, pak si vzal sestru jedné z obětí

Číst článek

Britský deník uvádí, že jde o historický případ ze 70. let, o kterém se Scotland Yard dozvěděl teprve nedávno poté, co se rozvířil případ pedofilního moderátora Jimmyho Savilea.

Telegraph odhalil, že kvůli pohlavnímu zneužívání svěřenců skončilo v Británii v posledních 10 letech za mřížemi více než 20 trenérů. Sexuální skandály se podle listu mohou rozšířit i do dalších sportů.

Vyšetřování skandálu rozjel v emotivní zpovědi pro Guardian bývalý obránce Sheffieldu a Bury Andy Woodward, který přiznal, že byl roky zneužíván trenérem Barrym Bennellem, o necelý týden později se ozvali i Steve Walters a David White, bývalý útočník Citizens.

Mirror na začátku tohoto týdne vydal rozhovor s bývalým reprezentantem Paulem Stewartem, který také přiznal, že byl sexuálně obtěžován, nikoli však Bennellem. Podle Guardianu se policii ozval i další bývalý fotbalista, který obvinil George Ormonda, bývalého mládežnického trenéra Newcastlu usvědčeného už v roce 2002.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme