Vydra se vrací do Vítkovic. Před šesti lety tam při svém ligovém debutu za Baník sestřelil Jablonec

Česká fotbalová reprezentace se připravuje v Ostravě na úterní duel kvalifikace o postup na mistrovství světa proti Ázerbájdžánu. Češi ztrácejí na svého soupeře v tabulce skupiny C pět bodů. Vítkovický stadion tak bude nejen svědkem jednoho z klíčových kvalifikačních zápasů, ale možná i jednoho velkého návratu – Matěj Vydra tam totiž před více než šesti roky v lize úspěšně debutoval za Baník.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Matěj Vydra | Foto: ČTK

Prakticky každý fotbalista si pamatuje svůj první ligový gól i místo, kde ho zaznamenal. Výjimkou není ani reprezentační útočník Matěj Vydra.

„Pamatuji si, že můj první zápas za Ostravu byl zrovna ve Vítkovicích. Dal jsem v něm dva góly v Jablonci, takže se sem rád vracím. Teď bych chtěl dát dva góly i za nároďák,“ přál si Vydra.

Přehrát

00:00 / 00:00

Útočník fotbalové reprezentace Matěj Vydra dění v ostravském Baníku nadále sleduje, totéž platí o Jihlavě, kde rovněž působil

V jeho případě nešlo před lety o tuctovou gólovou premiéru, ale o start z kategorie snů. Tehdy sedmnáctiletý mladík přišel na hřiště jen na jedenáct minut, během nichž proti Jablonci dvakrát skóroval.

Ačkoli Baník tehdy sídlil ještě na Bazalech, kvůli problémům s vyhřívaným trávníkem se výjimečně hrálo právě ve Vítkovicích. „Tak nějak to bylo. Mám na Ostravu jen pozitivní vzpomínky. Vím, že tu byli skvělí fanoušci. Dostal jsem příležitost v první lize a chtěl jsem se ukázat, za což jsem dodnes rád,“ řekl Vydra.

Od jeho premiérového ligového gólu uběhlo už víc než šest let. Tehdejší obrovský talent si od té doby vyzkoušel angažmá v Itálii, Belgii či Anglii. V kolébce fotbalu sleduje Baník i po jeho pádu do druhé ligy.

„Sleduju jak Jihlavu, tak i Baník. Koukal jsem na derby se Zlínem, které bylo krásné. Jen škoda, že tam vběhli fanoušci a pokazili atmosféru. Na druhou stranu když vyprodali zápas druhé ligy, už to něco znamená. V Ostravě by si toho měli vážit,“ zamyslel se Vydra.

Ostravští příznivci ho přivítají v úterý ve 20:45. A pokud dostane někdejší útočník Baníku šanci i na trávníku, budou doufat, že třeba právě on vymaže nulu na střeleckém kontě české reprezentace v zatím nepříliš povedené kvalifikaci na mistrovství světa.

Radim Sajbot, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme