Záskok se mění v plnohodnotné angažmá. Southgate bude anglickou reprezentaci trénovat i v příštích 4 letech

Trenér anglické reprezentace Gareth Southgate zůstane ve své funkci i pro příští čtyři roky. Na svém oficiálním webu to oznámila Anglická fotbalová asociace (FA). Southgate v roli lodivoda anglického výběru působí již od září, ale původně mělo být jeho angažmá pouze provizorní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gareth Southgate povede anglickou reprezentaci i v dalších čtyřech letech | Zdroj: Reuters

Gareth Southgate byl prozatímním koučem anglické národní reprezentace jmenován 27. září poté, co byl po 67 dnech odvolán Sam Allardyce.

Za koncem Allardyceho přitom nestály výsledky, nýbrž obvinění z toho, že za úplatu napomáhal fiktivním obchodníkům obcházet pravidla Anglické fotbalové asociace.

Allardyce byl následně nahrazen Southgatem s tím, že bývalý anglický reprezentant převezme národní tým jen krátkodobě – přesně na čtyři zápasy.

To se však nyní mění, když se Anglická fotbalová asociace rozhodla spolupráci se Southgatem prodloužit o čtyři roky. To znamená, že bývalý kouč anglických juniorských výběrů povede reprezentaci Albionu až do sezony 2020, která vyvrcholí mistrovstvím Evropy.

„Jsem extrémně pyšný na to, že jsem byl jmenován koučem anglické reprezentace. Jsem si však také vědom toho, že získání této práce je pouze jedna věc. Nyní chci dělat tuhle práci úspěšně,“ uvedl v tiskovém prohlášení Southgate, který během necelých dvou měsíců ve funkci stihl v kvalifikaci o MS zaznamenat dvě výhry a jednu remízu. Kromě toho pak jeho svěřenci remizovali v přípravě se Španěly.

Další zápas čeká anglickou reprezentaci až příští rok, kdy se v březnu představí v přátelském utkání v Německu.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme