Autorka

Gabriela Hauptvogelová

Připravuji příspěvky o aktuálním dění na Ústecku a Teplicku.

RSS autorky

Články autorky

| ČTK, Gabriela Hauptvogelová, Jan Bachorík |Zprávy z domova

Případ 'garážového recidivisty' před soudem. Obžalovaný požádal o doživotí

Ústecký krajský soud začal v pondělí řešit kauzu unesené dívky a chlapce z Litoměřicka. Případ se odehrál loni na přelomu srpna a září. Šestatřicetiletý recidivista Zdeněk H. podle obžaloby unesl dvě děti a věznil je 10 dní v garáži na ústeckém Střekově. Policii se podařilo děti objevit díky dopisu uneseného chlapce. Muž je kromě únosu obžalovaný také z vydírání a pořizování a šíření dětské pornografie. Hrozí mu až 12 let vězení.

|Gabriela Hauptvogelová |Regiony

Změnila smlouvu na opravy chodníků. Jednala jsem správně, hájí se u soudu exstarostka

Bývalá starostka obvodu Neštěmice v Ústí nad Labem Miloslava Válková ze Strany zdraví, sportu, prosperity u soudu vysvětlovala, proč změnila smlouvu na opravy chodníků. Po výběru firmy JAPIS na podzim 2014 vedení obvodu od úředníků zjistilo, že na práce nejsou peníze a Válková změnila smlouvu. Byla prý přesvědčena, že to udělat může.

|Gabriela Hauptvogelová |Zprávy z domova

První se vyhne trestu, druhému se uleví. Dohod mezi pachatelem a obětí trestného činu přibývá

V České republice přibývá případů, kdy se pachatel trestného činu dohodne s obětí a vyhne se tak trestu. Jejich dohodu zprostředkovává probační a mediační služba. V posledních deseti letech stoupl počet takových jednání na víc než dvojnásobek. Poškozený dohodou získá rychlejší odškodnění a pachateli zase pomůže jako polehčující okolnost v trestním řízení. Pomohla i panu Jiřímu z Bíliny. Kvůli rvačce se známým ho policie stíhala za ublížení na zdraví a výtržnictví. Díky dohodě se vyhnul trestu.

|Gabriela Hauptvogelová |Regiony

Ústí nad Labem má první sdílené kanceláře. Podnikatelé si vyměňují nápady a zkušenosti

Začínající podnikatelé mohou v Ústí nad Labem využít první sdílené kanceláře. Otevírá je Inovační centrum Ústeckého kraje v Klíšské ulici, nedaleko vysokoškolského kampusu. Sdílené prostory mohou lidé využít k práci nebo vyměňování zkušeností, inspirace a nápadů. Kanceláře jsou zdarma, stačí si je zarezervovat.

| ČTK, Gabriela Hauptvogelová |Zprávy z domova

Leteckou záchranku z Ústí zajistí v lednu a únoru DSA. Firma podepsala s ministerstvem dodatek

Leteckou záchrannou službu v Ústeckém kraji bude v lednu a únoru zajišťovat stávající provozovatel, firma DSA. Ve středu dopoledne podepsala s ministerstvem zdravotnictví dodatek. Potvrdili to zástupci ministerstva i firmy DSA. Dodatek by měl zajistit kontinuitu služby do doby, než základnu převezme nový provozovatel, kterým by měla být slovenská firma Air-Transport Europe.

|Gabriela Hauptvogelová |Zprávy z domova

Ústeckému kraji hrozí, že od Nového roku nebude mít vlastní leteckou záchrannou službu

Antimonopolní úřad předběžným opatřením zakázal ministerstvu zdravotnictví podepsat smlouvu s novým provozovatelem letecké záchranné služby v Ústeckém kraji. Proti vítězi soutěže, slovenské firmě Air Transport Europe, podal podnět dosavadní provozovatel, společnost DSA. Slovenské vrtulníky podle ní nemají certifikaci pro Českou republiku. V tom případě by nemohly od Nového roku zajišťovat leteckou záchrannou službu na Ústecku.

|Gabriela Hauptvogelová, dab |Regiony

Severočeši.cz budou v krajských volbách na Ústecku scházet, senátorka Dernerová post obhajovat může

Třetí nejsilnější blok v zastupitelstvu Ústeckého kraje, hnutí Severočeši.cz, se víkendových krajských voleb s konečnou platností nezúčastní. Rozhodl o tom krajský soud, který řešil spor dvou větví hnutí představovaný dvěma místopředsedy. Jeden kandidátku stáhl, druhý postup krajského úřadu zažaloval. Neúspěšně. Senátorka Dernerová a její kolega Doubrava naopak posty obhajovat budou.