Autor

Hana Ondryášová

Životní motto:
Kolik třešní, tolik višní.

Co dělám v rozhlase:
Mou hlavní prací i radostí je dramaturgie pořadů Dobré ráno, Moravo a Srdcovky Zdeňka Junáka. Občas se objevím i přímo za mikrofonem, například právě v ranním vysílání. A když to okolnosti dovolí, s mikrofonem vyrážím s velkou chutí i do terénu.

Před rozhlasem:
Jako dítě jsem chtěla být nejdřív archeologem a pak novinářem. Potom to nějaký čas vypadalo, že se budu po zbytek života vrtat v počítačích. Nakonec jsem zakotvila nejdřív v soukromém rádiu a poté v roce 1999 v Českém rozhlase. A protože je moje práce více než pestrá, vlastně se mi tak trochu splnily všechny sny najednou.

Co mě baví:
Ze všeho nejraději trávím čas s rodinou - manželem, dcerou a sbírkou norských plyšových losů. Jsou trpěliví (nejvíc manžel), vtipní (nejvíc dcera) a přítulní (nejvíc Lasse, Bosse a Kjuse). Baterky dobíjím také díky filmovým komediím, dobrému jídlu a józe, které jsem ale přišla na chuť teprve nedávno.

Kontakt: 726 46 5208

RSS autora

Články autora

|Hana Ondryášová, Kristina Winklerová |Hudba

O budoucnost slováckého verbuňku se tanečníci nebojí

Celé Slovácko s napětím čeká, jestli se jeho Jízda králů dostane na prestižní seznam nehmotného dědictví UNESCO. Ode dneška o tom na ostrově Bali rozhodují delegáti organizace. Jednu položku už ale Slovácko na seznamu zapsanou má. Tanec verbuňk patří mezi nehmotné dědictví UNSECO šestým rokem.